Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim - Katarina Mazetti Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim kimin eseri? Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim kitabının yazarı kimdir? Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim konusu ve anafikri nedir? Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim kitabı ne anlatıyor? Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim PDF indirme linki var mı? Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim kitabının yazarı Katarina Mazetti kimdir? İşte Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Katarina Mazetti

Çevirmen: Ali Arda

Orijinal Adı: Der Ar Slut Mellan Gud Och Mig

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786054263899

Sayfa Sayısı: 144

Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

YAŞAM, ÖLÜM, TANRI VE GENÇ OLMANIN İSYANI ÜZERİNE MUHTEŞEM VE SARSICI BİR ROMAN

Muhammed, İsa ve Buda'nın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar! Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, vergi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan 'öldürmeyeceksin' derken, diğer taraftan halkı Tanrı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar!

Linnea, her gün kendini ispat etmek zorunda olduğu bir dünyaya uyanmanın sefaletiyle boğuşur. İlişkilerin semboller aracılığıyla yürütüldüğü, insanın sahip olduğu eşyalarla tanımlandığı bir dünyada yaşamanın zorluklarını aşmaya çalışır. İnsanı bir umuda bağlayan o saf inanç kirletilir, ruhsuz bir dünyanın ruhu olan din basit bir ticari ürüne çevrilirken "tacirlerin tanrısı"yla ilişkilerini keser. Yaşanan güne, solunan havaya merhaba diyebilmek ve anlamlı bir çığlık gibi yaşayabilmek için yeni bir imla arar hayata.

"Katarina Mazetti'nin diyalogları yıldırım gibi çarpıyor insanı… Sonra yangın yerine dönen ruhumuzdan yeni bir ben yaratmaya çağırıyor bizi."

Arbetet

"…Mazetti'nin sözcükleri içimizi kor gibi dağlıyor… İtiraz etme yeteneğini kaybetmiş bir insanın yalnızca kuru bir kabuğa dönüştüğünü çarpıyor suratımıza."

Sydsvenska Dagbladet

Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim Alıntıları - Sözleri

 • "Dini konularda yalnızca erkeklerin karar vermesinde bir bit yeniği yok mu? Kadınlara ne düşüyor: Erkeklerin ayaklarını yıkayıp, saçlarıyla kurulamak."
 • "Muhammed, İsa, Buda'nın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar! Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, ver­gi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan 'öldürmeyeceksin' derken diğer taraftan halkı Tan­rı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar! Evet, bir zamanlar insanların iyiliği için dini öğütleyen harika insanlar varmış ama onla­rın yerini ne yazık ki zalimler almış, halkı koyunlaştırmak için işlerine nasıl geliyorsa öyle bir din öğütlemişler."
 • insanlarla konuşmaktansa duvarla konuşmayı tercih ederim
 • Birini ayartma süresi ortalama on iki dakikaydı, bir gün saat tutup test etmiştik.
 • Bilirsin işte, gerçek mutsuzluğu tatmayan biri mutlu olamaz
 • aptallarla dolu bir dünyadaki iyi insanların hep­si birer ucube
 • "Hanım evladı olma, acıya katlanabildiğini göster," "
 • Sevgi biter mi ?
 • " Nasıl yaşlandığınız nasıl bir hayat tercih ettiğinize bağlıdır. Bu nedenle henüz fırsat varken bu tercih yapılmalı. O zaman hayatınızın sonbaharında, Niçin Madagaskar' a gitmedim, niçin Kijell Evert' e onu sevdiğimi söylemedim, niçin motosiklet ehliyeti almadım, diye sızlanmazsınız."
 • Zaten şu " aşka düştüm" sözünden hiç hoşlanmıyorum. Sanki, kazayla "yataktan düştüm" ya da "çukura düştüm" dermiş gibi geliyor bana. Eğer birini severken işler ters gi­ der de ona ulaşamazsanız "aşık" olusunuz, hepsi bu.
 • Dini konularda yalnızca erkeklerin karar vermesinde bir bit yeniği yok mu? Kadınlara ne düşüyor: Erkeklerin ayaklanın yıkayıp, saçlarıyla kurulamak."
 • "bu tür zındıkların cehennem ateşine uygun bir mesafede oturup sosis kızartabilecekleri sonucunu çıkartım, yani yaklaşık olarak.
 • Matematik dersleri zorlaştıkca dualarım azaldı. Tanrı'nın ikinci derece denklemleri çözebileceğine ihtimal vermiyordum.
 • Bazı geceler, asla gün ışığına çıkaramayacağım şiirler yazdım.
 • uçurumdan düşerken tutunmayı bekliyordu bir çam ağacına...

Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim İncelemesi - Şahsi Yorumlar

En içten restimiz hep Tanrı'yadır: Ergen günlerimizi hatırlayın(ki bazılarımız hala ergen) .. Neye isyan edip kafa tutmadık ki.. detaya girmek yersiz, herhangi bir gelişim kitabı okunabilir temel bilgi için :) ergenlik dönemini yaşayan iki genç kızın ilişkisine tanıklık ediyor ve kitabın başında birinin öleceğini biliyoruz.. yüzleşmek istemediği dost yitimini anlatıyor ana karakter.. yüzleşmeyi reddederken bile kendisini sorguladığını görüyoruz..şanslı olan bazılarının karşılaşmadığı durumdur, hayatına büyük bir gedik açıp içine yerleşmiş insanların sonsuz yitirilişi.. Bu duyguyu yetersiz işlediği ise her okuyanın hemfikir olacağı durum zannımca.. Ergen edebiyatı mı? evet.. kısa kesilmiş bir yitim romanı mı? kesinlikle.. (Tanrı'ya yapılmış bir kaç eleştiriyi kaldıramayıp bozulacak olanlar kitabı okumasın (: ..) (DlkSzgn)

YAŞAM, ÖLÜM, TANRI VE GENÇ OLMANIN İSYANI ÜZERİNE MUHTEŞEM VE SARSICI BİR ROMAN Muhammed, İsa ve Budanın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar! Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, vergi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan öldürmeyeceksin derken, diğer taraftan halkı Tanrı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar! Linnea, her gün kendini ispat etmek zorunda olduğu bir dünyaya uyanmanın sefaletiyle boğuşur. İlişkilerin semboller aracılığıyla yürütüldüğü, insanın sahip olduğu eşyalarla tanımlandığı bir dünyada yaşamanın zorluklarını aşmaya çalışır. İnsanı bir umuda bağlayan o saf inanç kirletilir, ruhsuz bir dünyanın ruhu olan din basit bir ticari ürüne çevrilirken "tacirlerin tanrısı"yla ilişkilerini keser. Yaşanan güne, solunan havaya merhaba diyebilmek ve anlamlı bir çığlık gibi yaşayabilmek için yeni bir imla arar hayata. "Katarina Mazettinin diyalogları yıldırım gibi çarpıyor insanı… Sonra yangın yerine dönen ruhumuzdan yeni bir ben yaratmaya çağırıyor bizi." Arbetet "…Mazettinin sözcükleri içimizi kor gibi dağlıyor… İtiraz etme yeteneğini kaybetmiş bir insanın yalnızca kuru bir kabuğa dönüştüğünü çarpıyor suratımıza." Sydsvenska Dagbladet (`Lavinia)

Kitabı okurken çok sıkıldım. Bitirdikten sonra keşke okumasaydım dedim. Olgun insanlara hitap etmeyen bir kitap. Ama yine de lisede kızı, oğlu olan anne ve babalar çocuklarını bir nebze olsun anlayabilmek için okuyabilirler. Ama dediğim gibi çok bir anlam yüklemeyin. Konusu çok basit. İlgi çekici hiç değil. 2.ve 3. Fotoğraflarda işaretlediğim paragraflar var. Bir bunlar dikkatimi çekti. ***Linnea ergenlik döneminin en buhramlı dönemindedir. Bu dönemi psikolojik, fiziksel ve duygusal açıdan karışık ve gelgitlerle geçirmektedir. Bir de tüm bunların üstüne en yakın arkadaşı ölür ve ilâhî açıdan hiç bir gücün faydası olmaz. (Saman Sarısı Sayfalar)

Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim PDF indirme linki var mı?

Katarina Mazetti - Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Katarina Mazetti Kimdir?

Katarina Mazetti Kitapları - Eserleri

 • Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim
 • Aç Kalbini

Katarina Mazetti Alıntıları - Sözleri

 • Bazı geceler, asla gün ışığına çıkaramayacağım şiirler yazdım. (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • "Dini konularda yalnızca erkeklerin karar vermesinde bir bit yeniği yok mu? Kadınlara ne düşüyor: Erkeklerin ayaklarını yıkayıp, saçlarıyla kurulamak." (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • “Ne düşündüğünüz bana vız gelir, ben sizi görmüyorum bile,” (Aç Kalbini)
 • Yıllarca vitrinde taht kurmuş renkli bir fotoğraf gibi soluk. (Aç Kalbini)
 • "Hanım evladı olma, acıya katlanabildiğini göster," " (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • Sevgi biter mi ? (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • "Eksikliğini çektiğim şey, onun sarsılmaz arkadaşlığı ve gündelik rutin." (Aç Kalbini)
 • "Ben çiçek açmış elma ağacı kokusu düşlüyorum sen, sepetlerin ağırlığı altında sendeliyorsun. Elmalardan anlayan hangimiz?" (Aç Kalbini)
 • Eksikliğini çektiğim şey, onun sarsılmaz arkadaşlığı ve gündelik rutin. (Aç Kalbini)
 • "Ebediyen âşık kalınmaz! Ateş ufak ufak yerini sevgiye bırakır.. Güvenebileceğimiz, sürekli ve dayanıklı bir şeye. Artık seks değil, sıcacık bir sevgiye.. Öyle değil mi?” (Aç Kalbini)
 • "bu tür zındıkların cehennem ateşine uygun bir mesafede oturup sosis kızartabilecekleri sonucunu çıkartım, yani yaklaşık olarak. (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • "Cesaretin varsa aç kalbini!" (Aç Kalbini)
 • "Muhammed, İsa, Buda'nın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar! Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, ver­gi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan 'öldürmeyeceksin' derken diğer taraftan halkı Tan­rı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar! Evet, bir zamanlar insanların iyiliği için dini öğütleyen harika insanlar varmış ama onla­rın yerini ne yazık ki zalimler almış, halkı koyunlaştırmak için işlerine nasıl geliyorsa öyle bir din öğütlemişler." (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • "Sadece yeterince incelenmediğimiz takdirde normaliz." (Aç Kalbini)
 • “Kendi hayatımın filminde figüran gibi hissediyorum kendimi." (Aç Kalbini)
 • aptallarla dolu bir dünyadaki iyi insanların hep­si birer ucube (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • "Aç Kalbini alışılmadık, çekici, eğlenceli ve aynı zamanda son derece bağımlılık yapıcı. Katarina Mazetti aşk denen çılgınlığı kesinlikle çok iyi biliyor.” (Aç Kalbini)
 • Niçin yaşıyorsun? Bu kadar kırılgan, idaresi zor ve kısa olan hayatı ne yapıyorsun? (Aç Kalbini)
 • uçurumdan düşerken tutunmayı bekliyordu bir çam ağacına... (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)
 • " Nasıl yaşlandığınız nasıl bir hayat tercih ettiğinize bağlıdır. Bu nedenle henüz fırsat varken bu tercih yapılmalı. O zaman hayatınızın sonbaharında, Niçin Madagaskar' a gitmedim, niçin Kijell Evert' e onu sevdiğimi söylemedim, niçin motosiklet ehliyeti almadım, diye sızlanmazsınız." (Tanrı'yla Bütün İlişkimi Kestim)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle