Teröristlerin İnlerine Girildi! Çok Sayıda Mühimmat Ele Geçirildi

"EREN-5" operasyonları kapsamında teröristlerin bulunup etkisiz hale getirilmesine, barınma ve yaşam alanlarının yok edilmesine yönelik Mardin İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando ve güvenlik korucularının katılımıyla Sözde Gap-Rıha kırsalında, Şehit J.Uzm.Çvş. Muhammed Önek Özel Birlik Operasyonu icra edildi.

Asayiş
PAYLAŞ:

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince "Sözde Gap-Rıha" kırsalında yapılan operasyonlarda, Bölücü Terör Örgütüne ait olduğu belirlenen 1 sığınak, 10 depo kullanılamaz hale getirilirken 9 kg plastik patlayıcı, 3 adet el bombası, 1 adet M-16 tüfek, 1 adet araç telsizi, çok sayıda mühimmat, örgütsel doküman ile çok miktarda muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

İcra edilen operasyonlarda teröristlere ait olduğu tespit edilen, taşlar arasına gizlenmiş 11 ayrı noktada bulunan (1) sığınak, (10) depoda arama yapıldı.

Yapılan aramalarda (9) kg plastik patlayıcı, (3) adet el bombası, (1) adet M-16 tüfek, (1) adet araç telsizi, çok sayıda mühimmat, örgütsel doküman ile çok miktarda muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Aramalarda ele geçen delil niteliğindeki malzemelerin muhafaza altına alındığı, ele geçirilen diğer malzemeler ile sığınak ve depoların kullanılamaz hale getirildiği bildirildi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle