Teşekkürler Artukbey

Samsun’daydım!

Karadeniz’in güzel şehri Samsun’un hakim tepesinde kurulmuş bir mekanda!

Aşağıya doğru baktığımda tüm güzelliği ile Samsun’u seyrederken, yudumladığım kahvenin eşliğinde mekanın içine baktığım anlarda ise duvarları süsleyen Mardin resimleri ile ısıttım içimi!

Samsun’un en elit yerine kurulmuş olan bu mekanın adı; ARTUKBEY…

Samsun’un damadı olan bir Mardinli olarak Samsun’da Mardin’i yaşamak…

Süslü cümlelerle ifade edilemeyecek kadar güzel olan bu hazı, bu onuru bana yaşatan Artukbey’e nasıl ve ne kadar teşekkür edeceğimi bilmiyorum ama bir gazeteci yazar olarak kalemimden dökülen mürekkebimin helali hoş olsun diyebilirim.

Genel olarak İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerimizde üretilip yurt sathına yayılan markalara kafa tutarcasına Mardin’de doğup yurt sathına yayılmayı başaran Artukbey, 37. Mekanını İzmir’in en güzel semtlerinden biri olan Eşrefpaşa’da açıyor bu günlerde. Akıntıyı tersine çevirircesine doğudan batıya doğru hızla yayılan Artukbey, gittiği her yere Mardinimizi de taşıyor.

Geçenlerde yazdığım bir makalede Dünyanın en uzun adamı olan ve bu ünvanıyla beraber Mardinimizin tanıtımına büyük katkılar sağlayan Sultan’dan bahsetmiş ve ona sahip çıkılması gerektiğini hatırlatmıştım. Farklı bir versiyonla ama aynı şekilde Mardinimizi Türkiye’nin 37 iline taşıyarak tanıtan Artukbey’e de hemşehrileri olarak sahip çıkmamız gerekir elbette ki.

Yurdun 37 ilinde Mardinimizin kokusu olan Artukbey’e;

Vilayet olarak,

Üniversite olarak,

STK’lar olarak,

Ve nihayetinde Mardin Halkı olarak sahip çıkmamız gerekir.

Bu anlamda her kurumun ve her Mardinlinin kendi çapında yapabileceği şeyler vardır elbette. Bir örnek teşkil etmesi amacıyla Mardin Eğitim Vakfı (MARSEV) ve Mardin Artuklu Üniversitesi işbirliğinde, her yıl düzenli olarak verilen “Mardin Turizmi Hizmet ve Onur Ödülleri” etkinliği bu yıl da düzenlendi. Artukbey ile aynı menşeli ismi taşıyan üniversitemizin de paydaş olduğu bu etkinlikte Mardinimizin tanıtımına katkıda bulunan kuruluşlara ödüller verildi. Bu gibi etkinlikler elbette ki önemlidir. Ancak ödülü almaya layık görülen kişi ya da kuruluşları tenzih ederek dile getireyim ki; özellikle de ödüle layık görülenlerin arasında Artukbey yoksa eğer…

Batıdan doğuya doğru akan yüzlerce markaya karşılık olarak doğudan ve hem de Mardinimizden yurdun en batısına, taaa Edirne’ye kadar yayılan ve yayıldığı her yeri Mardinimizin resimleriyle süsleyerek bizler için artı değerler oluşturan, ulusal ve uluslararası etkinliklerde söz konusu Mardin’in tanıtımı olunca sağına soluna bakmadan ‘ben’ hazırım diyebilme erdemliğini gösteren, her türlü sosyal ve sanatsal etkinlikte Mardin’e hizmet etme yükünü kendi çoğu zaman kendi başına göğüsleme cesaretini gösterebilen Artukbey’e ve bu güzelim markayı oluşturan Tacettin Yertüm’e  bir gazeteci olarak değil bir Mardinli olarak teşekkürü borç biliyorum.

Son olarak İzmir Eşrefpaşa’da kurulmakta olan Artukbey’in de hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yolun açık olsun Sevgili Tacettin Yertüm.

Yolun açık olsun Mardinimizin en güzel değerlerinden biri olmayı başaran ARTUKBEY…


Görüntünün olası içeriği: 4 kişi

YORUMLAR

 • Artukbey mardine degil kendisine katki sagliyor...isletmelerin onceligi kar etmektir....ne yani mardinin tanitimina katki saglamak icin mi sube aciyor...cok komiksiniz yahu

  Mardinin tanıtımına katkı sağlayan şahsiyet ve firmaları gazeteci olarak desteklemeniz ve gündeme getirmeniz çok değerli buluyorum.Sultan Köse ile ilgili yazınızı da okuduk. Bu şekilde değerleri gazetenize taşımanız takdire şayandır. Mardin Life ailesine İstanbul'da yaşayan bir hemşehriniz olarak teşekkür ederim.

  Mardinin tanıtımına katkı sağlayan Artukbey firmasını tebrik ederim. Siz gazetecilerin de bunu görüp yayınlaması da değerli bir davranış Mardinimiz için teşekkürler.

  Tacettin bey, sizi kutluyorum. Aileye bir kardeşimiz daha katıldı. Allah hayırlı uğurlu ve bol kazanç nasip etsin inşallah

  Artukbeyin çerezine Kadirbeyin kalemine sağlık.

  Hakkedene hakkını veren enfes bir yazı olmuş. Tebrikler hem Artukbeye hem de Kadir beye.

Yorum Ekle