Tesla'nın Kutusu - Samantha Hunt Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Tesla'nın Kutusu kimin eseri? Tesla'nın Kutusu kitabının yazarı kimdir? Tesla'nın Kutusu konusu ve anafikri nedir? Tesla'nın Kutusu kitabı ne anlatıyor? Tesla'nın Kutusu PDF indirme linki var mı? Tesla'nın Kutusu kitabının yazarı Samantha Hunt kimdir? İşte Tesla'nın Kutusu kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Samantha Hunt

Çevirmen: Cihat Taşçıoğlu

Orijinal Adı: The İnvention Of Everything Else

Yayın Evi: April Yayıncılık

İSBN: 9789756006542

Sayfa Sayısı: 344

Tesla'nın Kutusu Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

"Bırakın gelecek gerçeği ortaya çıkarsın ve herkesin değerini göstersin. Şimdiki zaman onlara ait; üzerinde çalıştığım gelecek ise tamamen benim."

- Nikola Tesla

İçinde davet var.

Hayat var.

Alışılmadık aşklar, çılgın düşler var.

Gerçekler var.

İnsanlık tarihinin en büyük dehasının hayatı eşliğinde bilim, felsefe ve tarihle dolu bir edebiyat festivali var.

Sömürüldü, alaşağı edildi, tarihten silindi.

Dünyanın enerjiye bağımlı sistemini çökertmenin eşiğine getiren

Nikola Tesla’nın kutusunda neler vardı?

Tüm dünyanın enerji sorununu sonsuza dek çözdüğü iddia edilen Tesla'nın laboratuvarını kimler yaktı?

Gerçekten bir zaman makinesi tasarlıyor muydu?

Mark Twain, J.P. Morgan, George Westinghouse ve ünlü mimar Stanford White ile yaşadıkları, Edison ile giriştiği savaş, gelecekten hatta uzaydan geldiği söylentileri, sıra dışı aşkları, dostlukları, güvercinleri ve icatlarıyla, huzurlarınızda: Nikola Tesla.

“Tuhaf, cezbedici ve özgün. Hunt'ın romanı umut ve hayatın olasılıkları üzerine eşsiz bir bakış açısı öneriyor. “

- Booklist

Samantha Hunt'ın büyülü yeni romanı tarihin en farklı mucidine yazılmış bir aşk mektubu. “

- Washington Post

“Bilimkurgu, fantazi, melodrama ve tarihin sofistike harmanı. Sonunda hepsi erken gelmiş bir insanlık harikasında toplanıyor. “

- Elle

Tesla'nın Kutusu Alıntıları - Sözleri

 • Mucizelerin , harikaların ve öylesi şaşkınlıkların yaşanma olasılığını hissetmek belki de hayatım boyunca hissedebileceğim en büyük özgürlüktü.
 • Hayır, niyetim sadece insanları insanlıklarıyla baş başa bırakmak.
 • Buluş, insanın sahiplenebileceği bir şey değildir.
 • Kadınlar bir gün dünyaya egemen olacak ve o gün beyinleri suskun kaldıkları onca yılın ardından öylesine ince bir ayardan geçmiş olacak ki, bence erkekler üzerinde asla erişemeyecekleri kadar öte bir hakimiyet kurmuş olacaklar.
 • Bazen bilememekte, bilmekte olduğundan daha harika bir yan vardı.
 • mucizelerin, harikaların ve öylesi şaşkınlıkların yaşanma olasılığını hissetmek belki de hayatım boyunca hissedebileceğim en büyük özgürlüktü.
 • Sıradan olan harikuladedir. Harikulade olan sıradandır.
 • Tesla her şeyini 3 ile bölünebilecek sayılar kadar yaparmış. Yani günde 18 defa elini yıkarmış ve 18 tane havlu kullanırmış. Çiğnediği lokmalar bile 3 ile bölünürmüş
 • "sen düşünmekte her zaman iyi olmuşsundur," dedi. "bir düşünceyi meyve verme aşamasına taşımakta hep zorlanmışsındır. ve dünya dahice buluşların kanıtlarını görmek ister."
 • Bazen ne kadar unutulmuş olduğumu tamamen unutuyorum.
 • Bir mucit olacaksam asla aşka düşmemem gerek
 • Aşk insanların düşleme eğiliminde olduğu kadar elzem bir şey değildir. Düşünceleri karıştırıp yönünden saptıran bir şeydir ve ben her zaman düşüncenin aşktan daha büyük ödüller sunduğuna inanmışımdır. Aşk yok eder. Düşünce yaratır.
 • Öğrenmeye başladığım üzere, dostluk denen şeyle alışveriş halinde olan bir insanın gerçeklikle de ilişki kurması gerekir.
 • zevk verici maddeler öylesine mükemmel ki, o şeylere yönelik tutkularımı zevklere zevk katarak hayata geçirmekten ciddi zevk alıyorum.

Tesla'nın Kutusu İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Kelimenin tam anlamıyla; ‘Ne umdum da, be buldum’ gibi bir şey oldu. Anlatım kötü. Olaylar kötü. Tesladan çok farklı ve sıradan bir karakterin hayatı, yaşantısı ön planda. Karakterle Tesla’nın yaşamını kesiştirsek istemiş fakat olmamış. Sıkıcı ve zaman kaybı diyebileceğim bir kitap. Beklentilerim tamamen boşa çıktı diyebilirim. (Nazime Genç)

Bilimin ışığında aydınlanmaya hazır mısınız? İnancın, çalışmanın, bilimin tohumları var bu kitapta. Kitabın kahramanı adından da anlaşılacağı gibi Tesla. Elektriğin ve sayısız icadın mucidi. Dünyada en çok patente sahip bilim adamı. Einstein, Edison, Marconi gibi bilim adamları ile aynı dönemde yaşamış onların da icatlarına ışık tutmuştur. Mutlaka herkesin bilmesi gereken zamanın ötesinde bir mucit. Neon lamba, röntgen, motor, uzaktan kumanda, lazer gibi günlük hayatta kullandığımız sayısız icadın sahibi olan Tesla'nın hayatını hala okumadınız mı? Adını bile duymayanlarınız var ise benim önerim hemen okumalısınız. Bu kitap ile genel kültür seviyenizi yükselterek dünyaca ünlü bu bilim adamı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.. (Mimir)

Tesla ile ilgili her şey dikkatimi çeker ve siz de benim gibi Tesla'ya karşı böyle ilgili biriyseniz kesinlikle bu kitabı okumayın!!! Louisa isimli Hotel New Yorker'da temizlik görevlisi olarak çalışan bir kız ve bu kızın hayatındaki olaylar anlatılırken saçma sapan bir şekilde Hotel New Yorker'ın 3327 numaralı odasında kalan Nikola Tesla ile yolları kesişir. Açıkçası Tesla ilgili bölümler bulunuyor da olsa kitapta Tesla'nın isminin geçmesinin bile yakışmadığını düşünüyorum. Kitapta kesinlikle bir akış yok ve anlatım yönünden fazla kusurlu. 1943'ü anlatırken bir anda 1891 yılına dönüp oradan alakasız bir şeyi anlatıp 1932 yılını anlatmaya falan başladığı oluyor. Fakat kitabın asıl fiyasko kısmı... Azor... Azor kesinlikle kitaba heyecan katsın diye katılıp batırılmış bir karakter. Okumak isteyenler olur belki diye spoiler vermek istemiyorum fakat Azor olay örgüsünü karıştırmaktan ve kitabı saçma sapan hale getirmekten başka bir işe yaramadı. Açıkçası kitabın sadece prim için Tesla'nın ismi kullanılarak ticari amaçla yazılmış bir kitap olduğunu düşünüyorum. Bunu hala okumak isteyen arkadaşlara naçizane tavsiyem, Nikola Tesla'nın otobiyografisini okumanız. Esenlikler dilerim... (Buse)

Tesla'nın Kutusu PDF indirme linki var mı?

Samantha Hunt - Tesla'nın Kutusu kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Tesla'nın Kutusu PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Samantha Hunt Kimdir?

Samantha Hunt Kitapları - Eserleri

 • Tesla'nın Kutusu

Samantha Hunt Alıntıları - Sözleri

 • "sen düşünmekte her zaman iyi olmuşsundur," dedi. "bir düşünceyi meyve verme aşamasına taşımakta hep zorlanmışsındır. ve dünya dahice buluşların kanıtlarını görmek ister." (Tesla'nın Kutusu)
 • Kadınlar bir gün dünyaya egemen olacak ve o gün beyinleri suskun kaldıkları onca yılın ardından öylesine ince bir ayardan geçmiş olacak ki, bence erkekler üzerinde asla erişemeyecekleri kadar öte bir hakimiyet kurmuş olacaklar. (Tesla'nın Kutusu)
 • zevk verici maddeler öylesine mükemmel ki, o şeylere yönelik tutkularımı zevklere zevk katarak hayata geçirmekten ciddi zevk alıyorum. (Tesla'nın Kutusu)
 • Hayır, niyetim sadece insanları insanlıklarıyla baş başa bırakmak. (Tesla'nın Kutusu)
 • Sıradan olan harikuladedir. Harikulade olan sıradandır. (Tesla'nın Kutusu)
 • Buluş, insanın sahiplenebileceği bir şey değildir. (Tesla'nın Kutusu)
 • Aşk insanların düşleme eğiliminde olduğu kadar elzem bir şey değildir. Düşünceleri karıştırıp yönünden saptıran bir şeydir ve ben her zaman düşüncenin aşktan daha büyük ödüller sunduğuna inanmışımdır. Aşk yok eder. Düşünce yaratır. (Tesla'nın Kutusu)
 • Bir mucit olacaksam asla aşka düşmemem gerek (Tesla'nın Kutusu)
 • Bazen bilememekte, bilmekte olduğundan daha harika bir yan vardı. (Tesla'nın Kutusu)
 • Tesla her şeyini 3 ile bölünebilecek sayılar kadar yaparmış. Yani günde 18 defa elini yıkarmış ve 18 tane havlu kullanırmış. Çiğnediği lokmalar bile 3 ile bölünürmüş (Tesla'nın Kutusu)
 • Öğrenmeye başladığım üzere, dostluk denen şeyle alışveriş halinde olan bir insanın gerçeklikle de ilişki kurması gerekir. (Tesla'nın Kutusu)
 • Bazen ne kadar unutulmuş olduğumu tamamen unutuyorum. (Tesla'nın Kutusu)
 • Mucizelerin , harikaların ve öylesi şaşkınlıkların yaşanma olasılığını hissetmek belki de hayatım boyunca hissedebileceğim en büyük özgürlüktü. (Tesla'nın Kutusu)
 • mucizelerin, harikaların ve öylesi şaşkınlıkların yaşanma olasılığını hissetmek belki de hayatım boyunca hissedebileceğim en büyük özgürlüktü. (Tesla'nın Kutusu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle