Thodex nedir? Pek çok insanı mağdur ettiği söylenen Thodex battı mı? Piyasayı dolandırdı mı?

Thodex isimli kripto para borsasıyla ilgili pek çok vatandaş savcılığa suç duyurusunda bulunuyor. Peki Thodex dolandırıcı mı? Piyasayı dolandırıp iflasını mı verdi? Son gelişmeler neler?

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Twitter'da pek çok kullanıcı Thodex ile ilgili savcılıklara suç duyurusunda bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda ünlü isimler Thodex kripto para borsası için kırmızı elbiseli zarif pozlar vermiş ve bu görüntüler sosyal medya üzerinde dolaşmaya başlamıştı. Kullanıcılar artık Thodex üzerinden herhangi bir işlem yapamıyor. Çünkü Thodex'in websitesine giriş yapılamıyor.

Thodex nedir? Ne zaman kuruldu?

Thodex, kripto para almak veya satmak isteyen insanların kullandığı, Türkiye'de faaliyete geçirilen ilk küresel kripto para borsasıdır. Thodex ilk olarak 2017'de Koineks ismiyle kurulmuştur. Thodex'ten önce faaliyete geçirilen pek çok alım-satım borsası olmasına karşılık yapılan reklam ve kullanıcıların dağılımına bakıldığında küresel ölçekte hedefleri olduğu görülüyordu. Ancak günümüzde gelinen noktada vatandaşlar Thodex'in dolandırıcı olduğunu düşünüyor ve savcılığa suç duyurusunda bulunuyor. Bazı kullanıcılar, Twitter'da önceden yaptıkları öngörülerini paylaşıyorlar.

Thodex kimin, hangi firmaya/şirkete ait?

Thodex isimli kripto para borsası Koineks Anonim Şirketi'ne bağlı bir firmadır. Thodex ile ilgili kararlar Koineks A.Ş. yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından alınmaktadır. Thodex'in kurucusu ve CEO'su Faruk Fatih Özer isimli bir genç bir kimsedir. Özer hakkında internet üzerinde fazla bilgi bulunmuyor, ancak instagram hesabından lüks bir aracın içinde çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor.

Thodex dolandırıcı mı?

Thodex'a ait websitesine uzun bir süredir giriş yapılamadığı gerekçesiyle site üzerinden alım-satım yapan insanlar Thodex'in dolandırıcı olduğunu düşünüyor. Bu nedenle Twitter üzerinden örgütlenen kripto para yatırımcıları savcılığa yaptıkları suç duyurusuna ait metinleri paylaşıyorlar. Bu yatırımcılar aynı zamanda Çiftlik Bank benzeri bir dolandırıcılık faaliyetine maruz kalmış olabileceklerini düşünüyorlar.

 

Ayrıca Thodex firmasında çalışanların isimleri paylaşılarak sorgulanmaları isteniyor. Bu doğrultuda tüm yatırımcılar bir araya gelerek tek bir ses olmayı hedefliyorlar.

Twitter'daki bir kullanıcı Thodex'in faaliyetlerini yürüttüğü binaya giderek haftaiçi olmasına rağmen orada çalışan kimseyi bulamadığını ifade etti.

En büyük sorun kullanıcıların yatırdıkları paraları çekemediği yönünde. Çünkü paralarını çekmek için işlem talimatı verilmesi gerekiyor ancak ne websitesi ne de uygulama üzerinden Thodex'e giriş yapılamıyor.

Thodex açıklama yaptı mı?

Sosyal medyada yapılan spekülasyonların ardından Thodex firması bir açıklama yayınlayarak alım-satım işlemlerine bir süre ara verildiğini duyurmuştu. Bu sırada devir-teslim işlemi yapıldığını belirten firma bu sürecin yaklaşık 4-5 gün süreceğini ifade etti. Bu süreç zarfında hizmetleri üzerinden alım-satım yapan insanlara düzenli olarak bilgilendirme yapacaklarını belirttiler.

Olaya müdahil olan avukat Oğuz Evren Kılıç müvekkillerinin mağduriyetine istinaden Thodex isimli kripto para borsasının sahibi Koineks şirketi yetkililerine suç duyurusunda bulunduklarını ve söz konusu kişilere yurt dışına çıkış yasağı getirildiğini, bununla birlikte şirket hesaplarına el koymak için dava açıldığını ifade etti.

Gelişmeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizi takip etmeye devam edin.

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle