Tıp Fakültesi binası için ilk kazma vuruldu

Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi binasının yapılacağı alanda ilk kazı yapıldı.

GÜNCEL

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve ilgili yetkililer tarafından yapılan alan incelemelerinin ardından Hayırsever Nezir Sürücü’nün de katılımıyla kazı makineleri girerek ilk kazı çalışması yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,Temel Tıp Bilimleri Binası temeli için başlayan ilk kazıyla Mardin’imizin heyecanla beklediği Tıp Fakültesinde yeni bir döneme girildiğini belirtti.

Tıp Fakültesinin Mardin Artuklu Üniversitesi kampüsüne çok yakışacağını ifade eden Özcoşar, Tıp Fakültesinin sağlık alanında şehrimize ve bölgemize önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

22 bin metrekare toplam inşaat alanı, 3600 metrekare oturum alanı ve 58 bin metrakare peyzaj alanıyla devasa bir kompleks olacak olan Tıp Fakültesinin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Hayırsever İş İnsanı Nezir Sürücü’ye Teşekkür

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Tıp Fakültesinin yapımını üstlenen Hayırsever İş İnsanı Nezir Sürücü'ye Artuklu Üniversitesi ve Mardin adına çok teşekkür etti.

 

 

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle