Tıp Fakültesi için Türkiye gündemine 2. sefer oturdular

Tıp fakültesinin kurulması için Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu öncülüğünde başlatılan kampanya giderek yayılırken bugün başlatılan “hashtag” çalışması ise ikinci sefer Türkiye gündemine oturdu.

YAŞAM EĞİTİM
PAYLAŞ:

54 dernek, vakıf, oda ve sendikanın oluşturduğu Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Mardin'e Tıp Fakültesi kurulması için geçtiğimiz günlerde imza kampanyası başlatarak kısa sürede 108 bin imzaya ulaşmıştı.

Kısa sürede geniş yankı uyandıran ve toplumun tüm kesimlerince destek bulan kampanya ile ilgili Mardin STK PLatformu tarafından sosyal medyada “hashtag” çalışması başlattı.

Yapılan çalışma, kısa sürede Türkiye gündemi Trending Topic (TT)’de üçüncü sıraya yerleşti.

#MardinTıpFakültesiİstiyor etiketiyle 10 bine yakın twitin atıldığı hastag çalışmasında Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Platformu dönem sözcüsü Ahmet Ceylan, paylaşımda, “Mardin çoktan tıp fakültesini hak ediyor. Mardin’e tıp fakültesi yakışır” diye yazdı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, “Mardin'imizin, gelişim ve nüfus yoğunluğu nedeniyle eksikliğini en çok yaşadığı alandır Tıp Fakültesi. Saniyelerin bile önem taşıdığı Sağlıkta Mardin'imize, Tıp Fakultesi açılmasını bende destekliyorum.” dedi.

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Azad Güngör, “Mezopotamya kentimizin en önemli ihtiyacı olan bu güzel proje desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

TÜGVA İl Temsilcisi Muhyettin Ertaş da şöyle yazdı: “Mardinli çok değerli hekimlerin Mardin'de görev almaları için… Diyarbakır Tıp Fakültesi'ne yetişmeye çalışırken yolda ölmemek için… Gençlerimizin kendi memleketlerinde okumaları için #MardinTıpFakültesiİstiyor”

İlim-Yayma Cemiyeti Başkanı Necmettin Başboğa, “Mardinli hemşehrilerim, sesimizi duyuralım, Bölgenin ve İki milyon vatandaşın ihtiyacı karşılanmalı.” diye yazdı.

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle