Türbede TikTok çeken Çiğdem Hazar Şeker kimdir? Kaç yaşında? Gözaltına alındı! Tutuklandı mı?

Türbede elinde Kur'an ile TikTok videosu çeken Çiğdem Hazar Şeker, vatandaşların tepkisini topladı. Peki Çiğdem Hazar Şeker kimdir?

YAŞAM
PAYLAŞ:

Sosyal medya platformu olan TikTok'ta yayınlanan bir video, vatandaşların tepkisini çekti.

Dini hassasiyetleri alaya alacak şekilde bir türbede video çekilmesine tepki gösteren vatandaşlar, Çiğdem Hazar Şeker isimli kullanıcıdan şikayetçi oldu.

Çiğdem Hazar Şeker kullanıcı adına sahip olan TikTok kullanıcısının yayınladığı görüntülerde, açık kıyafetlerle türbeye girerek eline bir Kur'an aldığı görüldü.

Daha sonra farklı mimikler yaparak arka planda çalan ilahiye eşlik eden Şeker, türbeye yaslanarak öptü.

Adana’daki türbede çekilen TikTok videosunun sahibi gözaltına alındı

Çoban Dede Türbesi içinde çekildiği belirtilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntü tepkiyle karşılanırken, görüntüleri yayan ve bizzat videoda olan kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Adana’nın Çukurova ilçesindeki Çoban Dede Türbesi’nde çekildiği öne sürülen TikTok videosunda askılı tişörtlü bir kişi, türbedeki tabutun başında dua edip, ardından tabutun üstüne kapanıyor.

TEPKİLER YÜKSELDİ

Söz konusu kişinin görüntüleri sosyal medya hesabında paylaşmasının ardından birçok kişi tepki gösterdi.

Videoyu izleyen sosyal medya kullanıcıları, bu davranışı saygısızlık olarak nitelendirdi.

GÖZALTINA ALINDI

Ramazan ayında İslami değerlerle dalga geçtiği için tepki gösterilen ve adının Hazar Şeker olduğu öğrenilen şahıs, gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Hazar Şeker’in, sorgusu tamamlandıktan sonra Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 216'ncı maddesi gereği 'Dini değerleri alenen aşağılama' suçundan adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle