Turgay Yıldız kimdir? Kaç yaşındaydı? Ölüm sebebi nedir?

Çektiği eleştirel skeçlerle adından sıkça söz ettiren oyuncu Turgay Yıldız kimdir? Kaç yaşındaydı? Neden öldü, ölüm sebebi nedir? İşte Turgay Yıldız biyografisi...

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Çektiği eleştirel skeçlerle adından sıkça söz ettiren oyuncu Turgay Yıldız kimdir? Kaç yaşındaydı? Neden öldü, ölüm sebebi nedir? İşte Turgay Yıldız biyografisi...

Turgay Yıldız kimdir?

Turgay Yıldız, 3 Mart 1965'te Ankara'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1986–87 öğretim yılında A.Ü. D.T.C.F Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Turgay Yıldız Kariyeri

Turgay Yıldız eğitim hayatını tamamladıktan sonra çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı. TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

Flash TV’de dört buçuk yıl (1994–1999) Bahadır Tokmak ile beraber Nargile Kahvesi, Sabah Kahvesi, Bizim Bakkal, Akşam Traşı, Düm Teke Tek isimli programların yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

Aynı televizyon kanalında “şeytan bunun neresinde?” isimli müzik programını yaptı. Show TV’de yayınlanan Sonradan Görmeler dizisinde 13 bölüm oyuncu olarak görev aldı.

BRT Televizyonunda altı ay Teber ile Muteber adlı haftalık kabarenin yazarlık ve oyunculuğunu üstlendi. Ege TV’de İyi Egeler adlı programı yine Bahadır Tokmak ile birlikte sundu. TRT Ankara Televizyonunda Turgay Bostan’ın yönetmenliğinde Bu Toprağın Sesi programında Bahadır Tokmak ile Beter ile Şeker adlı dizinin yazarlık ve oyunculuğunu üstlendi.

Yine aynı yönetmenle üç yıl boyunca Baba Ocağı adlı dizide çalıştı. TRT Ankara Televizyonu’nun hazırladığı yapımcılığını Sevgi Kartarı’nın üstlendiği Umutla Yaşamak isimli çocuk sorunlarının konu edildiği programın sunuculuğunu yaptı. ATV için hazırlanan Büyülü Yuva isimli dizinin yazarlığını yaptı.

Abdullah Oğuz’un yönettiği “O Şimdi Mahkum” adlı sinema filminde Cyrano’yu oynadı. Bahadır Tokmak ile birlikte Türk Kahvesi isimli canlı yayınlanan politik mizah programının yapımcılığı ve sunuculuğunu gerçekleştirdi. TRT Ankara TV’si yönetmenlerinden Turgay Bostan’ın yönettiği ve Prof. Dr. Üstün Dökmen’in aynı adlı eserinden televizyona uyarlanan ‘Komşu Köyün Delisi’ dizisinde oyuncu-yazar olarak görev aldı.

Turgay Yıldız Ölüm Sebebi

Paylaştığı skeçlerle geniş kitlelerce tanınan oyuncu Turgay Yıldız, geçtiğimiz günlerde kalp spazmı geçirmişti. Yıldız, 22 Temmuz 2021'de yaşamını yitirdi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle