Turizm Kenti Mardin'de Tedbirler Vaka Sayılarını Düşürdü

Türkiye´de her 100 bin kişideki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı en az olan 10 il arasında yer alan turizm kenti Mardin, tedbirler sayesinde sağlanan bu başarıyı sürdürmeyi hedefliyor.

GÜNCEL SAĞLIK

Sağlık Bakanlığınca geçen hafta çıklanan verilere göre, Mardin´de 15,33´ten 12,52´ye geriledi.

Rakamlardaki düşüş, vatandaşların salgınla mücadeleye desteği, jandarma ve polis ekiplerinin tedbirlerle ilgili sıkı denetimleri ve uyarıları ile sağlık personelinin özverili çalışması sayesinde gerçekleşti.

Mardin’de 1 Marttan sonra yeni normal adımların atılmasıyla turizmin tekrardan canlanması bekleniyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kurallara ciddi anlamda uyulmasının meyvelerini aldıklarını, bundan sonra da bu süreci titizlikle yürüteceklerini dile getirdi.

Vali Demirtaş, Konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“En başta sağlık teşkilatı olmak üzere tüm Mardinli hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Kuralları Mardinliler gerçekten ciddi anlamda riayet ettiler ve bu gün de meyvesini aldık. İnşallah bundan sonrada, tabi her şey bitmiş değil, tüm Mardinli hemşerilerimizin bu kurallara riayet etmesini istiyoruz. Yeşilli, Ömerli, Mazıdağı ve Dargeçit’te sıfırlanmıştı ama bazen belli olmuyor, birer vaka çıkabiliyor.

Ama bizim bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ile sayı gittikçe düşüyor. Şuan Hastanelerimizde 5 entübe, 5 yoğun bakımda hastamız var. 50 tane de Hastanede yatan hastamız var. Durumumuz giderek iyi olduğunu düşünüyorum. Gittikçe de iyiye gittiğini düşünüyorum. İnşallah bundan sonra da kurallara uyacağız. Ve hayırlısıyla sonuçlarını yaşayacağız. 1 Marttan sonra yeni bir sürece gireceğimizi düşünüyoruz. İnşallah Sağlık Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde aldıkları yeni kararları 1 Marttan sonra tekrar yeni bir sürece gireceğimizi tahmin ediyorum. İnşallah bu süreçten de yine maske ve mesafeye yine çok dikkat edeceğiz. İnşallah en yakın zamanda bu sıkıntıları geride bırakacağız. “

Mardinliler de, normalleşme adımlarının atılması, rehavete neden olmayıp masken, mesafe ve hijyen kurallarını kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.

loading...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle