Turizmciler, Sorunlarını Masaya Yatırdı

Tarihi kent Mardin'de turizm sezonu öncesi yapılan hazırlıklar devam ediyor. Turizm sezonu öncesi toplanan turizmciler; MARTOD Başkanlığında Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesindeki yetkililer ile bir araya geldi.

TURİZM

RAYMAR Hotel'de düzenlenen toplantıya Mardin Turizm ve Otelciler Derneği Başkanı Özgür Azad Güngör, Mardin Büyükşehir Kültür Dairesi Başkanı Abdurrahman Şahin, Ulaştırma Dairesi Başkanı Ertan Taşdemir, Mardin Trafik Şube Müdürü Levent Çetinkaya ile tarihi kentte turizm üzerine işletmeleri bulunan işadamları ve turizmciler katıldı.

TURİZM RAPORU SUNULDU

Toplantıda sezon öncesi yetkililere Mardin turizmi hakkında bilgiler veren MARTOD başkanı Güngör, Mardin'de aktif olarak çalışan turizmciler olarak Mardin'i ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlere daha iyi bir hizmet verebilmek için seferber olduklarını söyledi.

Mardin'de turizm alanında yapılması gereken hizmet ve projeleri yetkililere aktaran Güngör, Mardin esnafının sorun ve çözüm önerilerini bir rapor halinde sundu.

TRAFİK SORUNU BİR KEZ DAHA GÜNDEME GELDİ

Toplantıda Mardin Birinci Cadde ile ilgili artan sorunlara biran önce çözüm bulunması istendi. Birinci cadde üzerinde 10 dakika ile sınırlanan otopark problemine çözüm için öncelikle bu zaman diliminin yükseltilmesi ve özellikle Diyarbakır Kapı Mahallesinde yer alan otoparkların biran önce aktif hale getirilmesi gündeme geldi.

WC TALEBİ

Tarihi Mardin'de özellikle Birinci cadde olmak üzere tarihi ve turistik mekanlarda ihtiyaç duyulan yeni WC'lerin yapılması ve var olanların onarım ve bakımlarının yapılarak hijyen halde tutulması talep edildi.

CANLI MÜZİK DENETİMİ

Toplantıda özellikle gece geç saatlere kadar devam eden canlı müzik yapan ve desibeli yüksek olan mekanların denetlenmesi için Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün denetimlerinin sıklaştırılması istenirken, birinci caddedeki ruhsatsız işyerlerine yönelik bir düzenleme ve denetlemenin yapılmasını istendi.

FİYAT STRATEJİSİ

Mardin'i ziyaret eden turistlerin en çok muzdarip olduğu fiyat konusunda bir fiyat stratejisinin oluşturulmasını talep edildi.

Son olarak Eylül ayında başlayacak olan sezon öncesinde MARTOD'a üye bütün otellerin ve restorauntların eksikliklerinin tamamlayarak hazır olduğu vurgulandı.

YORUMLAR

  • MARDİN ESNAFI TURİSTİ SAĞILACAK İNEK OLARAK GÖRÜYOR. NASIL OLSA BİR DAHA GELMEZ KAZIK ATABİLDİĞİM KADAR ATAYIM MANTIĞIYLA HAREKET EDİYOR.LOKANTA, CAFE VE RESTORANTLARA, KURUYEMİŞÇİLERE FİYAT LİSTESİ ASTIRMAK ÇOK MU ZOR.

Yorum Ekle