Türk Kızılay Kayapınar Kadın Kolları tarafından okul kütüphanesine kitap desteği

GÜNCEL

DİYARBAKIR (AA) - Türk Kızılay Kayapınar Kadın Kolları tarafından, Kızılay Kayapınar Şubesi desteğiyle Hantepe İlk ve Ortaokulundaki kütüphaneye kitap desteğinde bunuldu.

Kızılay şubesinden yapılan açıklamaya göre, "Köy Okuluna Kitap Yardımı" projesi kapsamında gönüllüler tarafından okulda yeni açılan kütüphaneyi kitap hediye edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Kızılay Kayapınar Kadın Kolları Başkanı Nesibe Sayan Güngörmez, kütüphaneye yeni kitaplar kazandırmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Güzel bir faaliyet gerçekleştirdiklerini ifade eden Güngörmez, "Okulumuzda okuyan, öğrencilerimizin hayatlarına ışık ve ufuk olsun diye faydalı kitaplar hediye ettik. Eğitime ve insana yapılan yatırım dünyadaki en anlamlı yatırımdır. Köyümüzdeki okulumuzun kütüphanesine gönüllülerimiz ve okuldaki öğrencilerimizle kitaplarımızı götürüp yerleştirdik. Öğrencilerimizden kitap okuma sözü aldık. Çocukların gözündeki sevinç görülmeye değerdi. Okulumuzdaki çocuklara karne hediyesi olarak da küçük ikramlıklar verdik, onlarla güzel vakit geçirdik." diye konuştu.

Okul müdürü Mücahid Demirel ise sunulan destekten dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.


AA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle