Türkiye Euro 2020 gruplardan çıkabilir mi? Hangi durumda Türkiye gruplardan çıkar?

Üst üste alınan iki ağır mağlubiyet A Milli Futbol Takımı'nı oldukça zor duruma soktu. Bu nedenle futbol severler Türkiye'nin gruptan çıkma ihtimalinin var olup olmadığını araştırıyor.

SPOR

Üst üste alınan iki ağır mağlubiyet A Grubu'nda mücade eden A Milli Futbol Takımı'nı oldukça zor duruma soktu. Bu nedenle futbol severler Türkiye'nin gruptan çıkma ihtimalinin olup olmadığını araştırıyor.

Türkiye son maçını kazandığı taktirde gruplardan çıkabilir mi?

Büyük bir hevesle Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan A Milli Futbol Takımı A Grubu'ndaki ilk iki maçta ağır yenilgiler tattı. İlk olarak Roma'da İtalya'ya 3-0, ardından Bakü'de Galler'e 2-0 kaybeden Türkiye gruptan çıkabilir mi?

İstatiksel olarak baktığımızda Türkiye'nin gruplardan çıkma şansı bulunmuyor. Çünkü İtalya, Roma'da oynanan karşılaşmada gruptaki bir diğer rakibi olan İsviçre'yi tıpkı ilk maçta olduğu gibi 3-0'lık net bir skorla mağlup etti.

İtalya'nın galibiyeti sonrası grupta sıralamalar yeniden değişti. Lider konuma yükselen İtalya 6 puana erişti. Galler ise ilk maçta İsviçre karşısında bir beraberlik almış, ikinci maçta Türkiye'yi 2-0 mağlup etmişti. Bu sonuçlarla Galler 4 puanla 2. sıraya oturdu.

3. sıradaki İsviçre, ilk maçta Galler ile 1-1 berabere kaldı ve 1 puan elde etti. Türkiye ise her iki maçını kaybederek 0 puanla sonuncu sırada kaldı. Gruplarda toplamda üç maç oynandığı için Türkiye'nin önünde tek bir maç kalmış durumda. Dolayısıyla Türkiye çok farklı skorlarla galip gelse bile gruptan çıkmaya hak kazanamayacak. Yani Türkiye'nin gruptan çıkmak için istatistiksel şansı kalmadı.

Türkiye ile İsviçre arasında oynanacak olan maç artık bir formalite niteliği taşıyor. Her iki takım da oynadıkları karşılaşmalardan sonra yurda dönüş yapacaklar.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle