Türkiye'de maymun çiçeği virüsü görüldü mü, var mı? Türkiye'de kaç kişiye maymun çiçeği hastalığı bulaştı?

Dünya'nın yeni gündemdi, yine virüs ve bulaşıcı hastalıklar. Bu sefere Avrupa'da bir çok ülkede görülen Maymun çiçeği virüsü merak konusu oldu. Birçok ülkede pozitif test sonucu haberleri gelirken virüsün yayılma hızı bilim insanlarını şaşırttı. Peki Türkiye'de maymun çiçeği virüsü görüldü mü, var mı? Türkiye'de kaç kişiye maymun çiçeği hastalığı bulaştı? Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri neler? Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü? İşte maymun çiçeği hakkında merak edilenler...

YAŞAM

Dünya'nın yeni gündemdi, yine virüs ve bulaşıcı hastalıklar.

Bu sefere Avrupa'da bir çok ülkede görülen Maymun çiçeği virüsü merak konusu oldu.

Birçok ülkede pozitif test sonucu haberleri gelirken virüsün yayılma hızı bilim insanlarını şaşırttı.

Peki Türkiye'de maymun çiçeği virüsü görüldü mü, var mı? Türkiye'de kaç kişiye maymun çiçeği hastalığı bulaştı? Maymun çiçeği virüsü nedir, belirtileri neler? Maymun çiçeği virüsü Türkiye'de görüldü mü?

İşte maymun çiçeği hakkında merak edilenler...

Türkiye'de maymun çiçeği virüsü var mı? Bakan Koca'dan yeni açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de maymun çiçeği vakasının görülmediğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, Meclis'te soruları yanıtladı.

Son dönemde dünyada görülen maymun çiçeği hastalığıyla ilgili bilgi veren Koca, "Gereksiz bir tedirginlik oluşmamalı. Hastalığın bir pandemi sebebi olacağına inanmıyorum. Bizde maymun çiçeği vakası görülmedi. Olduğunda açıklarız" dedi.

Vatandaşların tedirgin olmaması gerektiğini ifade eden Koca, "Çiçek aşısının etkinliğinin yüzde 80-85 olduğunu biliyoruz. Hastalığın bir pandemi sebebi olacağına inanmıyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle