Tutaşı, Mardin Life TV'nin konuğu oldu

İki dönem Mardin Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Mardin eski belediye başkanı Abdulkadir Tutaşı 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden Artuklu Belediye Başkan adaylığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

1994-2004 yılları arasında Doğru Yol Partisi'nden iki dönem Mardin belediye başkanlığı görevinde bulunan Tutaşı, yeni dönem için aday adaylığı başvurusunun ardından Mardin Life İnternet Televizyonu'nda yayınlanan Gazeteci Kadir Üründü'nün yapıp yönettiği "Seçime Doğru" programının konuğu oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediyeciliğe olan bakış açısını benimsediği için AK Parti'den adaylık başvurusunda bulunduğunu kaydeden Tutaşı, 1994-2004 yılları arasında görev yaptığı dönemde 32 ay boyunca sıfır ödenekle görev yaptığını buna karşın O kıt döneme rağmen Mardinlilerin gönlünde yer almanın riyakarlıktan uzak samimi davranışından kaynaklı olduğunu söyledi.

Belediye başkanı olarak görev yaptığı dönemde 32 ay boyunca sıfır ödenekli bir şehir belediyesi yönettiğini ve bu ödeneksizliğin de istendiği taktirde devletin kayıtlarından rahatlıkla araştırılabileceğini kaydeden Abdulkadir Tutaşı, "Benim görev yaptığım dönemde belediyemin araç parkında 3 aracım vardı. 32 ay ödeneğim yoktu, işçime maaş ödeyemiyordum. Maaş ödeyemediğim işçilerimle birlikte elime kürek alıp, kar kürüyordum, temizlik çalışmalarında işçilerime refakat ediyordum. Her cumartesi çarşıda esnaflarımız ziyaret ediyordum, çarşıda olmadığım hafta vatandaş "Geçen hafta neredeydin Abo Başkan" diye soruyordu. Ancak o dönemde maaş veremediğim işçim grev yaptığında önlüğümü giyip, işçilerimle grevde bende oturuyordum Hiç unutmuyorum, işçilerimle birlikte grevde otururken gözyaşı döktüğümde o dönemin gazetelerine "Bir Başkanın Gözyaşları" başlığıyla manşetlerde yer aldım. O günkü zor imkanları, AK Parti döneminde belediyelere verilen imkanlar kıyaslamak dahi hatadır. Bu imkanlarla neler yapılmaz ki?" diye konuştu.

 

Programda o dönem aklında kalan hatıraları ve yaşadığı anıları da paylaşan Başkan adayı Tutaşı, Artuklu'yu yönetmeye talip olan bütün belediye başkan aday adaylarının her birinin birer değer olduğunu, hepsine de başarılar dilediğini ifade etti.

 

YORUMLAR

  • İnşallah kadir Tutaşı başkan adayı olarak görmek istiyoruz

Yorum Ekle