Uluslararası İpekyolu Ağaçlandırma Projesi

Mardin Büyükşehir Belediyesinin, yeşil bir kent için başlatmış olduğu Uluslararası İpekyolu Ağaçlandırma Projesi’nde birinci etap tamamlandı.

RESMİ İLANLAR
PAYLAŞ:

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, kişi başına yeşil alanları artırmak, daha yeşil ve yaşanılabilir bir Mardin için kent genelinde fidan dikimine devam ediyor. 2021 yılı proje ve çalışmalarına hız veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, günde yüzlerce fidan dikimi gerçekleştirerek son bir ayda yaklaşık 17 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Mardin Yeşilleniyor Projesi kapsamında Nusaybin-Kızıltepe ilçelerini bir birine bağlayan tarihi ve ekonomik olarak büyük bir öneme sahip İpek Yolu’nun yeşillendirilmesi için başlatılan Uluslararası İpekyolu Ağaçlandırma Projesi’nde birinci etapta sona gelindi. Bu kapsamda, Artuklu-Nusaybin yol ayrımından Nusaybin ilçesine kadar olan kısım tamamlanırken Kızıltepe ilçesine kadar olan ikinci kısmın ise nisan ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Proje kapsamında zakkum, yukka, mavi servi, piramit mazi, skyrocket, dut, çınar yapraklı dut, yalancı akasya, tespih ağacı çeşitlerinden oluşan yaklaşık 8 bin 500 fidan dikimi gerçekleştirildi.

Düzenli olarak bakım sulama çalışmaları yapılan fidanlar büyüdüğü zaman tarihi İpek Yolu’na ayrı bir görünüm ve güzellik katacak.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle