Umut Kervanı Erbil'de yaşanan sel felaketinde mağdur olan ailelere gıda yardımında bulundu

İhtiyaç sahiplerine ve muhtaçlara yönelik yardım çalışmaları ile bilinen Umut Kervanı, Erbil'de meydana gelen sel felaketinde mağdur olan ailelere gıda ve battaniye yardımlarını ulaştırdı.

GÜNCEL

Irak'ın Kürdistan Bölgesi'nin başkenti Erbil'de yaşanan sel felaketinden sonra oluşan mağduriyetleri bir nebze de olsa gidermek amacıyla çalışma başlatan Umut Kervanı, selzedeleri bu zor günlerinde yalnız bırakmadı.

Yaşanan sel felaketinde mağdur olan aileleri ziyaret eden Umut Kervanı, temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlamış olduğu gıda kolileri ile battaniyeleri mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelerine dağıttı.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Umut Kervanı Diyarbakır Temsilcisi Şahin Elelçi, "Erbil'in Kuştepe mahyasında bulunmaktayız. Selin bırakmış olduğu enkaz bölgesindeyiz. Olayın ne derece ciddi boyutu görülmektedir. Selde en çok etkilenen kesim esnaftır. Esnaf mallarını çıkartmaya çalışıyorlar ancak eşyalar tamamıyla kullanılamaz haldedir. Umut Kervanı olarak ihtiyaç ve muhtaç sahibi ailelere gıda ve battaniye yardımını ulaştırdık. Yaraları sarmayı vesile olma açısından burada bulunmaktayız. Elimizden geldiği kadar bu yardımları devam ettireceğiz. Hayırseverlerin de mağdur olan bölgeye yardımlarını talep ediyoruz ve yaptıkları yardımlardan dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle