Umut Meleği

Seni beğeniler arasında tuttuğumdan beri psikolojimde inanılmaz rahatlamaları yaşıyorum, geleceğe dair planlar yapıyorum, beklenilmeyen arkadaşlıklar yapabiliyorum ve sen aklıma geldikçe uçmak için kanatlarımı arıyorum.

KÖŞE YAZISI
PAYLAŞ:

Seninle oluşurken kendime biçtiğim rollerin hepsi senin sayende oluştuğunu fark etmem garip bir duygu değildi, olması gereken ve oluyordu. Bir ben miyim böyle hisseden diye baktığımda sendeki değişiklikleri kendi notlarıma iliştirdiğim dip notlarda kayıtlı efsane başlangıçları vardır.

Umut meleği o kadar çok çalışıyorsun ve çalışmayanları uyarıyorsun, sana umudumu bağlamazsam haksızlık etmiş olurum. Bağladığım umut gerçekleşmeyecek umut değildir, yakın ve ayakları yere sağlam basan ama ufka resmini çizmeyi beceren gerçek yakın umutlar. Buna koşut olarak koşanların içinde bulundukları yarış sonrası geride kalmaları kötü moral yaratsa da onlarında yaşamaları ve ufuktaki umutlarını toplayıp gitmemeleri salık vermen ise beni sığdığım kalıpların tümünden taşırıp yeryüzü sathına yaydı.

Senden o kadar etkileniyorum senin yakınından geçerken bile egzotik etkin altına girdiğimi hissediyorum, çünkü yeni şeyleri senden öğreniyorum ve öğrendiğim her yeni şeyi uygulamak ise beni geliştiriyor. Gelişmek dediğimde göbeğime bağladığım gelişme değil, aksine çalışan insanın göbeği değil beyni gelişir deyişini bir an olsun unutmadan sürekli göbek çevreme bakarım, eğer göbek çevrem gelişiyor ise yeteri kadar çalışmadığımı kendime ikrar edip gereğini yapıyorum.
Geliştiğimi gördükçe de yandaşlarım daha fazla oluyor daha fazla yakınlık ve sevilme oluyor, aslında sen benim sevgi yüzümsün. Beni sevenlerin senin sevginin bir parçasını bana getirdiklerini ve senin o sevgiden pay aldığını düşündüğümde söyleyeceklerime, yaşanacaklara bir şeyler daha ekliyorum
Senin güzelliğini sürdürmen; yanında bulunan fenomenlerin devamlılığı, senden etkilenip üretkenliklerini o kadar güzel koruyabiliyor ve sende üretimini sürdürüyorsun, aslınsa sen benim güzel yüzümsüm. İnsana atfedilen güzel yüz, insanın sanat ve mizansende var olan güzel yüzünü bana bahşetmen güzel bir incelik olsa da bununla yetinmediğimi ve senleşmek için sürekli çalıştığımı bilmeni istiyorum.

Kendimi sende buldukça, senin nasıl çalıştığına dair tasavvurlara yönelip kendime daha fazla yükleniyorum, aslında sen benim yükümü paylaşan yüzümsün. Çalışan insanların varyasyonları genişlediği için karşısında gördüğü günlük rutin olgular eskisi gibi ağır değil, aksine daha hafif geleceğinden fiziki olmazsa da yükümü hafifleten kişisin.

Arayışların neler kazandırdığını gösterme bakımında sana o kadar imreniyorum, arayışlarda seni bu kadar geliştiren ve buralara getiren konumunu görüyorum, aslında sen benim arayıştaki yüzümsün. Bilgiye doymayan ve öğrendikçe dahasının peşinde koşturan, bu koşularda kat ettiği mesafenin de sorumluluk yüklediğini bilen, beklentilere cevap olmak için gece gündüzün zaman limitini genişleten bir yüzsün.

Duyguları o kadar canlı ve yüksek tutuyorsun ve bütün yolculukları hep oraya doğru götürüyorsun ki! Sen benim en yüce duygumsun. Dağların doruklarına yerleşmiş karlar altında, ormanların derinliklerindeki tüm ağaç yapraklarının oluşturduğu senfonideki üretkenliğime direk etki eden müzik sesimsin.

Moralimi, psikolojimi ve geleceğimi sana bağladığımdan bu yana kendimi bir başka güvende hissedip gereğinde beni uçuracak kadar moralli yapan sen olduğun için, benden uzaklaşma ki ölümüm gerçekleşmesin, çünkü sen benim yaşamak için umut meleğimsin.

Haydi! Bu moral içinde yazılmamış yazılarımızın tümünü, kelimeleri rahat uykularından uyandırarak onların oluşturduğu sofralara oturup iyi beslenelim ve yazalım. Kelimelerin girdiği sıra dışarı çıkma ve yazıya dökülme telaşında, bizde biraz heyecanlanıp ne kadar kelimeye hükmediyoruz diye kelimelerin bize ulaşmasını sağlamak için kelimeleri bir başka heyecanlandıralım.

Göklerde dalgalanan bir bayrak gibi “umut meleğim” sen var oldukça hala bir umut vardırı aşalı çok olmasına karşılık ama iyi bir vesile gerekçesi olduğunu bilmeni isterim. Benim sana bağlılığım seni ne kadar moralli yapıyor ise o kadar moralli ol, hatta daha fazlasını da yakınında tut ki benim için inanılmaz bir etkiye sahipsin ve gittikçe daha fazla sarılacağım bir gelecek, bir yaşam rengi olacağından, sana kolay yoldan ulaşabileceğim yerde dur.

Benim seni yarattığım gibi bir hezeyana kapılmadan; son bir umut olsun diye kervanınla yine yakınımdan geç ki senin geçtiğin yerlerden etkilenen ormanların yeşilliklerinde bir bin yıl daha faydalanabileyim. Geyik sürüsünün sürdüğü hayali kayıklar kadar güzel dallarda, kovuklarda ve burası başka dünya dedirten güzelliklerde yaşayabilelim. Bizi umut belleyip çekim merkezimizin manyetik alanına girip, kapılıp gelenleri de orada yaşatabilelim

YORUMLAR

  • Seninle oluşurken kendime biçtiğim rollerin hepsi senin sayende oluştuğunu fark etmem garip bir duygu değildi olması gereken ve oluyordu. Bir ben miyim böyle hisseden diye baktığımda sendeki değişiklikleri kendi notlarıma iliştirdiğim dip notlarda kayıtlı efsane başlangıçları vardır.
    Yukarıda ki paragraf aynen yazıdan alınmış olup bu cümleyi okuyucuya sunmak ayıptır.
    Şu kurduğun cümleye bak.
    Ve ayran iç

Yorum Ekle