Umut Mevsimi - Darien Gee Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Umut Mevsimi kimin eseri? Umut Mevsimi kitabının yazarı kimdir? Umut Mevsimi konusu ve anafikri nedir? Umut Mevsimi kitabı ne anlatıyor? Umut Mevsimi PDF indirme linki var mı? Umut Mevsimi kitabının yazarı Darien Gee kimdir? İşte Umut Mevsimi kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Darien Gee

Çevirmen: Esra Yüksel

Orijinal Adı: The Avalon Ladies Scrapbooking Society

Yayın Evi: Arkadya Yayınları

İSBN: 9789759997564

Sayfa Sayısı: 600

Umut Mevsimi Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

En büyük acılar bile umudun gölgesinde erimeye mahkûmdur. Yepyeni başlangıçları ya da güzel bir gülümsemeyi bir ömür saklayabilir minicik bir fotoğraf karesi. Bir kutu dolusu anı, bir anda dağıtabilir tüm hüzün bulutlarını. Avalon kadınları için bir koleksiyon defteri hazırlama derneği kuran BettieShelton'ın, hayattan aldığı belki de en önemli derstir bu…

IsabelKidd bir evlat sahibi olamamak dışında, evliliğinde hiçbir sorunları olmadığına inandırmıştır kendini yıllarca. Ancak eşinin onu başka bir kadınla aldattığını öğrendiğinde adeta yıkılır. Üstelik birlikte olduğu kadından bir de çocuğu vardır. Önce işini, ardından da sevdiği adamı kaybeden Ava ise küçük oğluyla yaşam mücadelesi vermektedir. Geçmişinin gölgesinden kaçmaya çalışan genç, güzel Yvonne ve hasta, küçük bir kızı evlat edinmek üzere olan Frances ile tanışınca hayat hiç beklemediği bir yönde akmaya başlar.

Hepsinin yolu, BettieShelton'ın koleksiyon defteri derneğinde kesiştiğinde ise minicik kâğıt parçalarının ve dostluğun, onları geçmişin acılı girdabından çekip çıkarmasına izin vereceklerdir.

Avalon kasabası kadınları bu kez kalp kırıklıklarını biraz tutkal ve bolca umutla sarmayı öğreniyor… DarienGee'nin Dostluk Ekmeği'nden sonraki ikinci kitabı Umut Mevsimiile sevginin o sihirli, iyileştirici gücüne bir kez daha şahit olacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

Umut Mevsimi Alıntıları - Sözleri

 • "En büyük acılar bile umudun gölgesinde erimeye mahkumdur."
 • "Bilmelisin ki hayattaki en büyük lütuflardan biri insanın çevresinde onunla ilgilenen insanlar olmasıdır."
 • "Her anımız aslında bir hatıra niteliği taşır sadece büyük ve önemli olaylar degil.küçük anlar da hatırlanmaya değerdir." ~ "Gunleri degil, anları hatırlarız Aslında hepimizin hayatı zengindir. Unuttuğumuz anlar yüzünden fakir kalırız." Oesare pavese
 • "Sanırım bizi insan yapan da bu. Herhangi bir şeyi sevebilme özelliğimiz, bu en akla gelmeyecek şey bile olsa."
 • *Sırf yolda yürürken ayağın küçük bir taşa takıldı diye yürümekten vazgeçemezsin. *
 • Sorgulamaktan vazgeç. Sadece basit bir ncümleyle ne istediğini belirt. Hayat kısa rosto ye.
 • Hayat kısa rosto ye.
 • " Her insan kim olduğu, ne istediği, ne yapacağı gibi sorularının cevabını kendi başına bulmalı. Zaten büyümek böyle bir şey, değil mi?"
 • "Sırf yolda yürürken ayağın küçük bir taşa takıldı diye yürümekten vazgeçemezsin."
 • *Bazen en güzeli; kendini hissettiğin duygulara bırakıp içinden geldiği gibi hareket etmekti.*
 • "Gerçek aşk, sevdiğini özgür bırakmak, onun mutluluğunu kendi mutluluğun bilmek değil midir zaten?"
 • Her anımız aslında bir hatıra niteliği taşır....Sadece büyük ve önemli olaylar değil,küçük anlar da anımsanmaya değer..
 • Birlikte koca bir ömür…
 • "Herkes fotoğraf çekebilirdi; ne de olsa bu inkâr edilemez bir gerçekti. Ancak bir insanı, bir görüntüyü ya da bir duyguyu yakalayıp kaydetmek herkesin yapabileceği bir şey değildi."
 • Sorgulamaktan vazgeç. Sadece basit bir cümleyle ne istediğini belirt. Hayat kısa rosto ye.

Umut Mevsimi İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Kitabın adı:Umut Mevsimi Yazarın adı:Darıen Gee Sayfa sayısı:600 Sırf yolda yürürken ayağın küçük bir taşa takıldı diye yürümekten vazgeçemedim. Kitabı okurken ilk sayfalarda birazcık zorlandım. Sonrasında akıp gitti. Okumuyor da karşımda biri varda o anlatıyor ben dinliyorum. Okurken belki halen vardır köylerdeki imece usulü yapılan işler gözümün önüne geldi.. Kitabın ana karakteri Betty 77 yaşında aktif bir hanım. Avalon Kolleksiyon Defteri Derneği başkanı. Nedir bu dernek ne iş yapar. Neler yapmıyor ki.... İsabel ve Ava ikiside aynı erkeği sevmiş iki farklı karakterde kadın. İsabel Ava uğruna terk edilmiş eş. Bill diş hekimidir Ava onun asistanı birbirlerini sever ilişki yaşarlar Ava hamile kalır ve Bill İsabeli terk eder. Evlenecekler ama bu arada Bill trafik kazasında ölür. Ava'yı Bill'in ailesi kabul etmez işsiz ve hamile genç bir kadın ne yapacak nasıl yaşayacak... Connie tekbaşına yaşamını sürdüren ailesi olmayan bir kızdır. Avalon'da Madeline birlikte yaşamaktadır ve Madeline çayevinde çalışmaktadır. Yvonne su tesisatçısıdır. Kadında da su tesisatçısı olurmuymuş demeyin. Çünkü neden olmasın. Yvonne düğün günü nişanlısı tarafından terk edilmiş ve.... Françes ve Reed: 3 oğlan çocuğu olan bir çift. Bir kız çocuğu evlat edinecektirler hemde Çin'den işlemleri yaparlar tam gidecekleri sırada bir sorun çıkar nedir bu sorun acaba çözülecek mi alabilecekler mi ..... Ben severek okudum. Ve herkesin okumasını tavsiye ederim. (Nezaket topal)

Kitap okunmalı bilmiyorum şahsen bence okunmasanda bi şey kaybettirmez sadece insanların hayatlarını ele alan bir kitap ve hiçbir yerinde özümleyemedim kitabı.. (siyah kelebek)

4 kadın hepsinin farklı hikayeleri var, hepsinin acıları farklı ama hepsi umutlu. Yolları Bettie Shelton'ın koleksiyon defteri derneğinde kesişiyor ve birbirlerine dost, aile ve kardeş oluyorlar. Benim severek okuduğum bir kitap oldu. Arkadaşımın hediyesiydi bu kitap, ilk başta gözüm bir korkmadı değil sayfa sayısı malum ama çok güzel hemen okutuyor kendini, ben hasta halimle kısa sürede bitirmeye çalıştım bu kadar oldu. Suratınızda farketmeden tebessüm oluşturacak bir roman. Sevgiyle kalın. / Eğer kötü bir şeyin olmasını beklersen, er ya da geç beklediğin gerçekleşecektir. (Kübra)

Umut Mevsimi PDF indirme linki var mı?

Darien Gee - Umut Mevsimi kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Umut Mevsimi PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Darien Gee Kimdir?

Darien Gee , kocası ve üç çocuğuyla birlikte Hawaii’de yaşamaktadır. Dostluk Ekmeği yazarın ilk kitabı olmasına rağmen About.com Reader’s Choice ödülüne layık görülmüştür.

Darien Gee Kitapları - Eserleri

 • Dostluk Ekmeği
 • Umut Mevsimi

Darien Gee Alıntıları - Sözleri

 • Her anımız aslında bir hatıra niteliği taşır....Sadece büyük ve önemli olaylar değil,küçük anlar da anımsanmaya değer.. (Umut Mevsimi)
 • "Sırf yolda yürürken ayağın küçük bir taşa takıldı diye yürümekten vazgeçemezsin." (Umut Mevsimi)
 • Bir arkadaşa mı ihtiyacınız var? O zaman Avalon’a gelin.. (Dostluk Ekmeği)
 • "Hannah, hayatı zengin kılan şeyler beklenmedik dönüşlerdir," dedi. "Sen daha şimdiden o kadar çok şey başarmışsın ki sırada ne olduğunu merak ettiğimi itiraf etmeliyim. Önünde seni bekleyen iyi şeyler olduğunu biliyorum." "Keşke ben de o kadar emin olabilsem." "Olabilirsin ve zamanı geldiğinde olacaksın, Hannah. Ama şimdilik bilinmezliğin tadını çıkar." (Dostluk Ekmeği)
 • Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi? (Dostluk Ekmeği)
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat. (Dostluk Ekmeği)
 • *Bazen en güzeli; kendini hissettiğin duygulara bırakıp içinden geldiği gibi hareket etmekti.* (Umut Mevsimi)
 • Birlikte koca bir ömür… (Umut Mevsimi)
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat. (Dostluk Ekmeği)
 • Gelecekte onları ihtimaller ve umutlar bekliyordu. (Dostluk Ekmeği)
 • “...hayatın da çamaşırlar gibi olduğunu fark etmişti . Koyu renkleri açık renklerden ayırmalıydınız . Birisi diğerinden daha iyi değildi. İkisi de birbirinden farklıydı . “ ~ DOSTLUK EKMEĞİ ~ (Dostluk Ekmeği)
 • Nasıl mıydı ? Bu artık bir soru değil , bir durumdu . Çünkü bunu sormanın bir anlamı yoktu. (Dostluk Ekmeği)
 • Sorgulamaktan vazgeç. Sadece basit bir cümleyle ne istediğini belirt. Hayat kısa rosto ye. (Umut Mevsimi)
 • "Herkes fotoğraf çekebilirdi; ne de olsa bu inkâr edilemez bir gerçekti. Ancak bir insanı, bir görüntüyü ya da bir duyguyu yakalayıp kaydetmek herkesin yapabileceği bir şey değildi." (Umut Mevsimi)
 • “...hayatın da çamaşırlar gibi olduğunu fark etmişti.Koyu renkleri açık renklerden ayırmalıydınız.Birisi diğerinden daha iyi değildi. İkisi de birbirinden farklıydı . “ (Dostluk Ekmeği)
 • *Sırf yolda yürürken ayağın küçük bir taşa takıldı diye yürümekten vazgeçemezsin. * (Umut Mevsimi)
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat.. (Dostluk Ekmeği)
 • “Dostlarım benim hazinemdir.” (Dostluk Ekmeği)
 • "Her anımız aslında bir hatıra niteliği taşır sadece büyük ve önemli olaylar degil.küçük anlar da hatırlanmaya değerdir." ~ "Gunleri degil, anları hatırlarız Aslında hepimizin hayatı zengindir. Unuttuğumuz anlar yüzünden fakir kalırız." Oesare pavese (Umut Mevsimi)
 • "Sanırım bizi insan yapan da bu. Herhangi bir şeyi sevebilme özelliğimiz, bu en akla gelmeyecek şey bile olsa." (Umut Mevsimi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle