Vali Demirtaş, Gün boyu üç ilçede incelemelerde bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde görmek için Kızıltepe, Nusaybin ve Midyat ilçelerinde incelemelerde bulundu.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Vali Demirtaş ilk önce Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Daire Başkanları ve ilgili kişiler ile Artuklu Yenişehir’de trafiği rahatlatacak olan Otopark Projesi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.

Sonrasında Kızıltepe Meyve ve Sebze Hali Derneği Başkanı Fırat Oral ve yönetimi ile Kızıltepe ilçesinde yapılacak olan Meyve ve Sebze Hali Proje toplantısını gerçekleştiren Vali Demirtaş, buradan Kızıltepe ilçesine geçerek, Hayvan Pazarı ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Kontrol Noktasında incelemelerde bulundu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından Mardin Yeşilleniyor Projesi kapsamında, 2020-2021 yılı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Nusaybin ilçesinin tarihi İpek Yolunda fidan diken Vali Demirtaş, dikilen fidanlara can suyu verdi.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Zeytin Dalı Harekatı’nın sürdürüldüğü Afrin’de teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Altun’un baba ocağını ziyaret ederek Şehidin babası Şükrü Altun’a baş sağlığı diledi.

Buradan Midyat ilçesine hareket eden Vali Demirtaş, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ile beraber ilçede yapılması planlanan otogar, yollar ve mezbahaneyi dolaşarak yetkililerden bilgi aldı.

ResimResim

YORUMLAR

  • Sayın valim maaşlarımızı da düzeltin. Türkiye’de en az maaş veren Mardin Büyükşehir. İlçeler bile sendikayla sözleşme imzaladı. İşçiler en iyi düzeyde maaş alıyor. Sizden beklentimiz büyük, mutlu olmak bizim de hakkımız. İlçe belediyelerinin kabul ettiği sendikal şartların daha iyisini kabul edin lütfen.

Yorum Ekle