Vali Demirtaş, HES Kodunu okutarak AVM'ye girdi, denetimde bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, yeni normalleşme adımları ile birlikte vatandaşların uğrak noktası olan Mardian Mall AVM'de incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş, AVM girişinde uygulanan HES kodu doğrulamasında kendi kodunu okutarak içeri girdi.

GÜNCEL VİDEOLAR
PAYLAŞ:

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kovit-19 tedbirleri kapsamında devam eden 'Dinamik Denetim' Uygulamaları kapsamında kent genelindeki ziyaret ve incelemelerini sürdürüyor.

Vali Demirtaş'ın bu seferki durağı Mardian Mall AVM oldu. Türkiye'de ilk kez bir Vali'nin HES Kodunu okutarak, AVM'ye girdiğini gören vatandaşlar, Vali Demirtaş'ı duyarlılığından dolayı tebrik ederek, bu davranışının bütün herkes örnek alınarak uygulanması gerektiğine dikkat çektler. 

Pandemide vaka sayılarında yaşanan düşüşle birlikte atılan normalleşme adımları ile Mardin'de vatandaşların en uğrak noktası olan Mardian Mall AVM, yeni açılan mağaza, kafe ve restoranlar ile birlikte kurallara uygun bir şekilde hizmet vermeyi sürdürüyor. 

Mardian Mall AVM yönetimi tarafından karşılanan Vali Demirtaş'a Mardin İl Emniyet Müdürü M. İlker Emir, Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz eşlik etti.

Vali Demirtaş'ı AVM girişinde karşılayan Mardian AVM Genel Müdürü Mahmut Yıldızhan, heyeti içeri buyur ederken, Vali Demirtaş'ın kapıda kontrol için bekleyen özel güvenlikçiye doğru yönelerek HES Kodunu okuttuktan sonra denetim için içeriye girmesi çevrede bekleyenler tarafından taktirle karşılandı. 

Vali Demirtaş, AVM içerisini gezerek esnaflara hayırlı işler diledi.

AVM içerisinde denetlerimini tamamlayan vali Demirtaş, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Vali Demirtaş, Açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Özellikle Tüm Mardinli kardeşlerime teşekkür ediyorum duyarlılıklarından dolayı. Ancak bu duyarlılığın devam etmesi lazım. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat edilmesi lazım. Buradan herkesten rica ediyorum. Mavi kategoriden başka bir kategoriye geçmeyelim, Maviye sahip çıkalım. Turizm sezonu özellikle için önümüzdeki günlerde ciddi anlamda beklentilerimiz var. Hem yurtiçinden, hem de yurtdışından inşallah kısmet olursa turistlerin geleceğini düşünüyoruz. Bütün esnaf ve vatandaşlarımızın merakla beklediği bir konu. Hepimiz duyarlı olursak bu mevsimin de çok iyi geçeceğini tahmin ediyorum. son zamanlarda hem istanbul üzerinden hem de Antalya'da Rusya'dan turistlerin geldiğini görmek bizleri çok sevindiriyor. Pandeminin çok az olduğu illerin başında yer alıyoruz. inşallah bu süreci bu şekilde devam ettirmemiz lazım.

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle