Vali Demirtaş, Nusaybin ilçesinde incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Nusaybin ilçemizi ziyaret etti.

GÜNCEL

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Nusaybin ilçemizi ziyaret etti.

Vatandaşların beklentilerine cevap vermek amacıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve kamu kurumları tarafından devam eden ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde incelemek üzere ilçe ziyaretlerini sürdüren Vali Demirtaş, bu kapsamda ilçemizi ziyaret ettiler.

Nusaybin ilçesini ziyaret eden Demirtaş, ilk olarak Büyükşehir Belediyesince tarihi İpek Yolu orta refüjün estetik ve yeşil bir görünüme kavuşturmak için devam eden ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyerek ağaç dikimi gerçekleştirip, can suyu verdi.

Daha sonra 8 Mart Mahallesi Nevruz Bulvarında devam eden parke taşı, park ve yapılması planlanan orta refüj çalışmalarını yerinde incelemelerini tamamladıktan sonra Dicle Caddesinde yapılması planlanan park alanına geçerek proje hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, incelemelerini Devrim Mahallesindeki 8 derslikli Anaokulu inşaatı ve 52 Dükkanlı Ticaret Merkeziyle sürdürdü.

Abdülkadir Paşa Mahallesi’nde hayırsever Çelik ailesi tarafından yapılan Seyit Mustafa Çelik Taziye Evi ve Hacı Atiye Çelik Kız Kuran Kursu ile çalışmaların sürdüğü Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesinde incelemelerde bulunan Demirtaş, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen ile Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş’ı ziyaret ederek oda başkanlarından çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mor Yakup Mahallesi Timur Sokakta 26 bin metre kare üzerinde çalışmalarında sona doğru gelinen Mesire Alanı ve Parkta incelemeler yapan Vali Demirtaş, son olarak esnafı ziyaret ederek, talep ve isteklerini dinleyip bereketli kazançlar diledi.

Vali Demirtaş'ın Nusaybin incelemelerinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Mustafa Geer, İlçe Emniyet Müdürü Erhan Koç, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, İlçe Müftüsü Hasan Yeşildal, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Abdulselam Er, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsum Özmen, Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel, Fen İşleri Müdürü Ramazan Akay, Park ve Bahçeler Müdürü Ramazan Doğan ve diğer ilgililer eşlik etti.

Nusaybinim

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle