Vali Demirtaş’tan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için mesaj yayınladı. Vali Demirtaş mesajında, Sevgiyi, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, toplumun yapısını güçlendiren, şekillendiren, toplum ve aile birliğinin en önemli temel taşları olduğunu vurguladı.

GÜNCEL

Vali Demirtaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü; kadınların eşitlik, özgürlük, huzurlu yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olduğunu ifade etti.

Vali Demirtaş, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Tarih boyunca bu toprakların vatan kılınması için eşsiz mücadeleler vermiş, Kurtuluş Savaşı’nın görünmez kahramanları olan, ülkemizin kat ettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan kadınlarımız, geleceğimizin inşasında önemli rol oynamaktadır. Kadınlarımızın yaşamın tüm alanlarına aktif bir şekilde katılması, eğitimden iş hayatına ve siyasete kadar toplumsal hayatın her alanında etkinlik alanlarını artırması, sorunlarını dile getirebilmeleri, çözüm önerileriyle yol gösterici olmaları ve öncü rol üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır. Bütün dünyada ve ne yazık ki bizim ülkemizde de hepimizi derinden üzen kadınlarımızın yaşadığı en büyük sorun, insanlık onuruyla bağdaşmayan kadına yönelik şiddet konusudur. Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için insani bir görevdir. Yapılan yasal düzenlemeler, alınan adli tedbirler ve güvenlik önlemlerine rağmen devam eden kadına yönelik şiddetin son bulması için toplumun tüm kesimlerine önemli görevler düşmektedir.

Kadınlarımızın sorunlarının çözümüne ilişkin toplumda bir anlayış birliği geliştirmek, kız-erkek bütün çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren herhangi bir ayrımcılığa yer vermeyen bir bilinçle yetiştirilmesi oldukça önemlidir. Kadınlarımıza yönelik tüm projelerin, halk eğitim merkezlerindeki çalışmaların, iş ve meslek edindirme kurslarının, şiddete karşı farkındalık oluşturmak için verilen eğitimlerin kadınlarımızın gücüne güç katacağına inanıyoruz. Kadınlarımızın üretim süreci içinde aktif bir şekilde yer almaları için kadın girişimcilerimize yönelik proje ve yatırımlara öncelik veriyoruz. Bu özel gün vesilesiyle, tüm kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği güzel günler temenni ediyor; ilimiz, ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle