Vali Erin'in merkeze çekilmesine tepkiler büyük!

Yaklaşık 5 yıldır adeta ateşten gömlek olarak tanımlanan Türkiye'nin en zor şehirlerinden biri olarak tanımlanan Şanlıurfa Valiliği görevini yürüten Mardinli hemşerimiz Abdullah Erin, yayımlanan son valiler kararnamesi ile mülkiye başmüfettişi/vali olarak Ankara'ya çekildi.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR

Şanlıurfa'da 7'den yetmişe vatandaşların gönlünde yer edinmeyi başaran, Vali Erin'in merkeze alınması tepkilere neden oldu.

Devlet adamlığının yanında kadirşinastlığı ve sıcak kişiliğiyle tanınan, vefa timsali kişiliğiyle garip gurebanın dualarında yer edinen şehir halkının gönlünde taht edinen Vali Erin'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla onaylanan son valiler kararnamesiyle Şanlıurfa'daki görev sürecinin tamamlanması memleketi Mardin'de de üzüntüye neden oldu.

Vali Erin'in merkeze çekilmesine tepkilerini sosyal medya hesapları üzerinden dile getiren Mardin'i hemşehrileri, 5 yıldır Şanlıurfa gibi zor bir şehri, Şanlıurfalıların da gönlünü ve sevgisini kazanarak yürüten, şehirdeki sosyal yaşamla birlikte huzurun da sürmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışan Vali Erin'in beklenmedik şekilde Ankara'ya çekilmesinin beklenmedik bir karar olduğunu ifade ettiler.

Şanlıurfa'da kangren haline gelen ve birçok ölümlü kavgalara sebebiyet veren kan davalarının bitmesi için bizatihi girişimlerde bulunup, tarafları barıştıran, görev süreci boyunca makam odasını kapılarını ardına kadar garip gurebaya açık tutarak, onlarla hemhal olup, sıkıntılarına çözüm üretmeye çalışan Vali Erin'in ansızın merkeze çekilmeyi hak etmediği görüşünde birleşiliyor.

Şanlıurfa Valisi Erin: AA kurulduğu günden bu yana doğru habercilik  anlayışını şiar edinmiştir

Şanlıurfalı tanınmış Gazeteci Cengiz Aksan, "Valimiz halkla bütünleşmiş, halkın saygısını ve muhabbetini kazanmıştı. Her zaman bize kapısı açıktı, devletin kapısına giden hiç kimse memnuniyetsiz ayrılmazdı. Bizim kültürümüze, dilimize hakimdi. Gittiği köylerde vatandaşlarla Kürtçe de Arapça da konuşabiliyordu, herkes onun karşısında kendisini değerli hissediyordu. Bizden biri diyebiliyorduk. Gitmesini zaten bekliyorduk ama daha büyük bir şehre gitmesini bekliyorduk. Merkeze alınmasını kabul edemiyoruz, onun emeklerinin ve bize karşı olan iyi tutumunun karşılığı bu olmalıydı. Biz kendisinden razıydık, bundan sonra da onun her zaman biz de yeri var, onu ve yaptıklarını asla unutmayın, Allah yolunu açık etsin"

Salih Atik: "Şanlıurfa’da her ne kadar Abdullah Erin’in değişimden yana olduğu sinyallerini verdiğini bilsek de adeta herkes şoke oldu. Şuanda kentte ciddi bir sessizlik hakim. Sosyal medyadan Erin’in gittiğini ifade edip, üzüntüsünü ifade etmeye başlayanlar oldu."

Şanlıurfalı İbrahim Çelik, "Gözümüzün nuru idi, makam kapısı da gönül kapısı da açık bir vali idi. Vali babayı Urfalılar asla unutmayacak. yuzbinlerce dua ile ugurlayacağız inşallah" dedi.

Mustafa Güçlü ise; Urfalılar olarak, bizler ondan memnunduk, Allah da ondan memnun olsun. Allah bundan sonra işini rast getirsin. Zulme sessiz kalmadığı için gitti" dedi.

Süphan Adanır, "Merkezi yönetime dair umutlarımız iyi insanlar var diye sürüyordu. Ya iyi insanlar da gidiyorsa!!!"

Mehmet Şanlı, "Vali bey baba bir adam idi. Yoldan geçerken bile vatandaşın rahatsız edilmemesi için elinden gelenş yapardı. Tam olması gerektiği gibi bir vali idi. 5 yıl urfada kimse kolay kolay valilik yapamaz ama onun avantajları da çoktu. Bu toprakların insanıydı. Herkesle rahatlıkla diyalok kurduğu için işini çok daha rahat yapabiliyordu. İşinde dürüst ve samimi idi. Eksiği yok, bize göre çok fazlası vardı. Allah yolunu açık etsin. Biz ondan razıydık Allahta ondan razı olsun "

Vali Erin'in Mardinli hemşehrisi Yusuf Aydın ise; "Urfa valisi hemşehrimiz Abdullah Erin beyin merkeze alınması çok üzücü, işinin hakkını verenlere hep bu reva goruluyor" 

Süleyman Çelik, "Abdullah Valim değerlidir. Urfa gibi zor bir şehirde 5 yıl gibi uzun bir süre vali kaldı. Merkeze alınmamalıydı ama büyüklerimiz böyle uygun görmüşlerse yapılacak bir şey yok.  Abdullah Valim Mardin için çok şey ifade ediyor, belkide yeni bir başlangıçtır Mardin için, Allah yolunu açık etsin inşallah"

Aziz Çamaktekin, "Ben Mardinliyim ama inanıyorum vali beyin merkeze alınmasına üzülenler yalnız Mardinliler değil, hizmet görmüş Şanlıurfalılar da üzülüyordur." 

Bir 6 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirUrfa Valisi'nden koronavirüs savunması: Birbirini seven bir şehir - Evrensel

Şanlıurfa Valisi tedbili kıyafetle hastane denetledi

Vali Erin, pandemi sürecinin yoğun yaşandığı dönemde Şanlırfa Şehir Hastanesi'nde tedavi için sıra alınamadığı şeklinde yayılan haberler üzerine sorunun sebebini öğrenmek için şapka ve gözlük takarak, tanınmamak için tebdili kıyafete bulunmuş, sağlık hizmetlerinde yaşanan aksaklıkla ilgi bilgi edindikten sonra gereken çalışmayı yapmasıyla da uzun süre basın organlarında yer bulmuştu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Tel abyad'ı ziyaret etti! - Son Dakika  HaberlerŞanlıurfa Valisi Abdullah Erin hastanelerde tebdili kıyafet denetim yaptı -  TakvimŞanlıurfa Valisi Abdullah Erin Siverek ilçesindeVali Abdullah Erin: Babalık, İçi Doldurulması Gereken Bir Vasıftır -  URFAFLASH.COM Şanlıurfa Haberleri

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Siverek'teVali Abdullah Erin'in Kısas Ziyareti - RHA AjansVali Erin, Bir Çocuğun Daha Yüzünü Güldürdü - Gündem - Urfagazete.com -  Urfa'dan haberiniz olsun. Urfa HaberleriVali; Abdullah Erin Sahur Vakte Kadar Vatandaşlar İle Bir Araya Geldi -  Urfa HaberleriBir 3 kişi görseli olabilir

YORUMLAR

  • söz gümüşse sükut altındır hayırlı olsun

Yorum Ekle