Vali Ömer Seymenoğlu kimdir? Kaç yaşında, nerelidir? Ömer Seymenoğlu daha önce nerelerde görev yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazetede yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanarak merkeze alınırken yerine Malatya Valisi Aydın Baruş, Isparta Valisi olarak atandı. Atamanın ardından vatandaşlar Vali Ömer Seymenoğlu 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor. Peki, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni atanan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu kimdir? Ömer Seymenoğlu aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Ömer Seymenoğlu daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi? Tüm detaylarıyla haberimizde…

BİYOGRAFİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanarak merkeze alınırken yerine Malatya Valisi Aydın Baruş, Isparta Valisi olarak atandı.

Atamanın ardından vatandaşlar Vali Ömer Seymenoğlu 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor.

Peki, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni atanan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu kimdir? Ömer Seymenoğlu aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Ömer Seymenoğlu daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi?

Tüm detaylarıyla haberimizde…

Ömer Seymenoğlu Kimdir?

Ömer Seymenoğlu, 20 Mayıs 1965 tarihinde Trabzon, Sürmene'de doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Sürmene'de tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

"Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı ve İl Özel İdarelerine Yansımaları" konulu teziyle yüksek lisans yaptı.

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü yayınları arasında "Türk Kamu Yönetiminde Teftiş ve İç Denetim" adıyla 2013 yılında yayımlanan kitabın yazarları arasındadır.

1 yıl süreyle İngiltere'de, 6 ay süreyle Amerika Birleşik Devletleri'nde yabancı dil, işletme ve yüksek yöneticilik konularında eğitim aldı.

27 Haziran 1988 tarihinde Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği hizmetine başladı.

Gaziantep Kaymakam Adayı, Sürmene ilçesi Kaymakam Refiki, Çerkeş ve Ardeşen ilçeleri Kaymakam Vekili, Çeltikçi, Kangal, Çıldır ve Fındıklı İlçeleri Kaymakamı olarak görev yaptı.

18 Mayıs 2000 tarihinde Mülkiye Müfettişliğine, 22 Aralık 2000 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. 

14 Nisan 2015 tarihinde Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

10 Eylül 2016 tarihinden itibaren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

27 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 saylı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Isparta Valisi olarak atandı.

12 Mayıs 2022 tarihli 2022/209 sayılı kararla Valiler Kararnamesi ile Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle