Vali Ömer Toraman kimdir, nerelidir? Kaç yaşındadır? Ömer Toraman daha önceki görevleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Ek Vali ve Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Toplam 6 ilin vali ve emniyet müdürü değişti. Peki, Elazığ Valiliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atanan Yeni Elazığ Valisi Ömer Toraman kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Ömer Toraman daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi? Tüm detaylarıyla haberimizde…

BİYOGRAFİ

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanırken yerine İçişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Ömer Toraman, Elazığ Valiliğine atandı.

Atamanın açıklanmasının ardından vatandaşlar tarafından merak konusu olan Ömer Toraman hayat hikayesi ne?

Ömer Toraman Kimdir?

Yeni Elazığ Valisi Ömer Toroman 1967 yılında dünyaya geldi. Ömer Toroman 54 yaşında.

Erzurum'un Tortum ilçesinde doğan Toraman ilk ve ortaöğrenimini Erzurum'da tamamladı.

Ömer Toraman eğitimi

Ardından üniversite eğitimi için Ankara'ya giden Ömer Toraman Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu.

Mezun olmasından sonra memleketi Erzurum'da göreve başlayan Ömer Toraman burada Kaymakam adayı olarak 1994 yılında görev yaptı.

Ömer Toraman görev yerleri

Sırasıyla; Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2011 yılından itibaren ise Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve son olarak İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak üst düzey görevlerde bulunan Vali Ömer Toraman Tokat Valiliği, Kütahya Valilikleri görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Ömer Toraman, Cumhurbaşkanlığı imzasıyla yayımlanan atama kararı ile Elazığ Valiliği görevine atandı.

Vali Ömer Toraman görev aldığı illerde ve ilçelerde sevilen bir isim olarak tanınıyor.

Ömer Toraman özel hayatı

Vali Ömer Toraman, evli ve 3 çocuk babasıdır.

loading...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle