Vali Şehmus Günaydın kimdir? Kaç yaşında, nerelidir? Şehmus Günaydın daha önce nerelerde görev yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazetede yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanarak merkeze alınırken yerine Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Valisi olarak atandı. Atamanın ardından vatandaşlar Vali Şehmus Günaydın 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor. Peki, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni atanan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın kimdir? Şehmus Günaydın aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Şehmus Günaydın daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi? Tüm detaylarıyla haberimizde…

BİYOGRAFİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanarak merkeze alınırken yerine Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Valisi olarak atandı.

Atamanın ardından vatandaşlar Vali Şehmus Günaydın 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor.

Peki, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni atanan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın kimdir? Şehmus Günaydın aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Şehmus Günaydın daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi?

Tüm detaylarıyla haberimizde…

Şehmus Günaydın Kimdir?

Vali Şehmus Günaydın 1966 yılında Batman’da doğdu.

İlköğretim ve lise tahsilini Batman’da yapmıştır.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Mesleki Kariyeri

Hatay Kaymakam adaylığı, Yeşilova, Ulukışla Kaymakam Vekillikleri, Sulakyurt, Gürgentepe Kaymakamlıkları, Bitlis ve Şanlıurfa Vali Yardımcılıkları, Alaçam, Yatağan Kaymakamlıkları, Aydın Vali Yardımcılığı ve Urla Kaymakamlığı yapmıştır.

23 Mayıs 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Kastamonu Valisi,

30 Mayıs 2016 tarihli kararname ile Isparta Valisi,

26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Kayseri Valisi olarak atanmış olup, bu görevine 16.11.2018 tarihinde başlamıştır.

12 Mayıs 2022 tarihli 2022/209 sayılı kararla Valiler Kararnamesi ile Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle