Vali Sinan Güner kimdir? Kaç yaşında, nerelidir? Sinan Güner daha önce nerelerde görev yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazetede yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti. Bartın Valisi Sinan Güner, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanarak merkeze alınırken yerine İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan, Bartın Valisi olarak atandı. Atamanın ardından vatandaşlar Vali Sinan Güner 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor. Peki, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni atanan Bartın Valisi Sinan Güner kimdir? Sinan Güner aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Sinan Güner daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi? Tüm detaylarıyla haberimizde…

BİYOGRAFİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, 2022 yılı valiler kararnamesi ile yapılan atamalar ve görevden almaların olduğu Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnamede 10 ilin valisi görevden alınırken, 20 ilin valisi değişti.

Bartın Valisi Sinan Güner, Vali-Mülkiye Başmüfettişliğine atanarak merkeze alınırken yerine İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan, Bartın Valisi olarak atandı.

Atamanın ardından vatandaşlar Vali Sinan Güner 'in hayatı ve kariyeri merakla araştırılıyor.

Peki, Vali Mülkiye Başmüfettişliğine Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yeni atanan Bartın Valisi Sinan Güner kimdir? Sinan Güner aslen nerelidir, kaç yaşındadır? Sinan Güner daha önce nerelerde görev yaptı, görevi neydi?

Tüm detaylarıyla haberimizde…

Sinan Güner Kimdir?

Vali Sinan GÜNER, 1969 yılında Bakırköy’de doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu.

Yüksek Lisansını TODAİE’de “Kamu Kesiminde Stratejik Yönetim” konusunda tamamladı.

İngiltere ve ABD’de mesleki konularda eğitim aldı.

1992 yılında Çanakkale Kaymakam adayı olarak mülki idare mesleğine başlayan GÜNER, sırasıyla Muğla/Ortaca ve Konya/Çeltik Kaymakam Vekilliği, Adana/Feke, Kars/Arpaçay, Erzurum/Horasan, Kırıkkale/Keskin ve Eskişehir/Çifteler Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2006 yılında Mülkiye Müfettişliğine ve 2008 yılında Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

Bu görevini yürütürken yapılan görevlendirme ile İçişleri Bakanlığı İstihbarat Değerlendirme, Analiz ve Koordinasyon Merkezini kurdu ve başkanlığını yürüttü.

21/6/2017 tarihli müşterek kararnameyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne atanan GÜNER, bu görevi sırasında AB Vize Serbestisi şartlarından biri olan İkinci Nesil Elektronik Pasaport sisteminin kurulması ve sürücü belgeleriyle birlikte Nüfus Teşkilatı tarafından verilmesi, Dijital Arşiv, Mekansal Adres Kayıt Sistemi, e-tescil, e-rapor gibi projelerin başlatılması sürecinde görev yaptı.

26/10/2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Bartın Valiliğine atandı.

12 Mayıs 2022 tarihli 2022/209 sayılı kararla Valiler Kararnamesi ile Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı.

Sinan GÜNER, Uzm. Dr. Beyhan GÜNER ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

Vali Sinan GÜNER’in, Yerel Yönetimlerde Stratejik Yönetim isimli bir kitabı ile kamu yönetiminde stratejik yönetim konusunda yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle