Vasıf isminin anlamı nedir? Vasıf ne demek?

Vasıf ismi ne anlama gelir? Vasıf Kuran'da geçiyor mu? Vasıf isminin kökeni nedir? Çocuğa Vasıf ismini koymak caiz mi? İşte Vasıf ismi ile ilgili detaylar...

İSİMLER SÖZLÜĞÜ
PAYLAŞ:

Bu yazıdaki başlıklar:

Vasıf isminin anlamı nedir?

Ayırıcı özellik.

1. Vasfeden, vasıflandıran. Bir kimse veya şeyi başkalarından ayıran kendine has hal, nitelik hususiyet. 2. Bir şeyin mahiyeti, sıfatı, tabiatı, karakteri ile bunların tarif ve sayılması.

Vasıf isminin konulması caiz midir?

Vasıf isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Vasıf ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Vasıf ismi Kur'an-ı Kerim'de bulunmamaktadır.

Vasıf isminin analizi

Vasıf ismine ait harf analizi
VSamimi olmanız ve samimi sohbetler yapmanız, her zaman arkadaşlarınızın ilgisini çekiyor ve bu durumdan hoşlanıyorlar. Doğal olmanız sayesinde herkes sizinle sohbet etmek için sıraya giriyor.
aSakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.
sKendinden emin bir yapınız var ve kararlarınızın arkasında durmayı başarıyorsunuz. Bunun yanında her konuda profesyonel kararlar verebiliyor olmanız ile de daima doğru sonuçlar ortaya çıkarmayı başarıyorsunuz.
ıPlanlı ve programlı kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi yerlere geliyorsunuz. Bunun yanında yardımsever tavırlarınız sayesinde herkes tarafından beğenildiği gibi yeni ortamlara da çabuk uyum sağlıyorsunuz.
fDinamiksiniz. İlginç şeyleri yapmayı sevdiğiniz gibi hiçbir konuda risk almaktan kaçınmıyorsunuz. Hayatınızı çılgın ve eğlenceli yaşamak tam size göre. Rutin işleri yapmaktan hiçbir zaman zevk almıyorsunuz.

Vasıf isminin yorumları

Yorumlar kısmından Vasıf isminin yorumlarını görebilirsiniz. Siz de Vasıf ismi hakkında yorum yazabilirsiniz.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle