Veyis Ateş Kimdir, Nerelidir? Kaç yaşında? Veyis Ateş ne iş yapıyor?

Habertürk kanalında sunuculuk yapan Veyis Ateş'in öz geçmişi merak ediliyor. Peki Veyis Ateş neden gündemde? Sedat Peker Veyis Ateş için neler söyledi? Veyis Ateş kimdir? Veyis Ateş aslen nereli? Veyis Ateş kaç yaşında? Ne iş yapar, asıl mesleği nedir? İşte Veyis Ateş’in biyografisi...

BİYOGRAFİ

Abdurrahman Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde dünyaya geldi.

Lisansını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi bölümünde tamamlayan Ateş, üniversite yıllarında radyoya ilgi duydu ve Cem Radyo ile radyoculuk alanına giriş yaptı.

Veyis Ateş doğum tarihi : 1973

Veyis Ateş aslen neresi : Mersin (Tarsus)

Veyis Ateş mesleği ne : Gazeteci, Sunucu

Veyis Ateş tam adı nedir : Abdurrahman Veyis Ateş

VEYİS ATEŞ KARİYERİ HAKKINDA BİLGİLER

Habertürk'te Tv'de Ana Haber sunuculuğu yapan Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin'de doğdu.

Radyo ile yakından ilgili olan Ateş, radyoculuk da yaptı. 2013 yılında Habertürk TV'ye transfer oldu ve bir süre sonra Habertürk TV Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Veyis Ateş hayatı ve biyografisi haberimizde.Ateş, 2006 yılında TV NET'de çalışmaya başladı, burada Ana Haber sunuculuğu yaptı, Kürşat Bumin ve İbrahim Karagül'le Habere Bakış, Bakış Açısı, Akşama Doğru ve Kadir Mısıroğlu ile Tarih Sohbetleri, Ankara-İstanbul ve Habere Bakış programlarını sundu. 2013 yılında Habertürk TV'ye geçti ve hemen ardından 2016'da Habertürk TV Genel Müdürü oldu. Ateş, 2018 yılında bu görevinden istifa ederek programcı ve yazar olarak hayatına devam edeceğini açıklamıştı.

Veyis Ateş, Habertürk'te "Büyük Sorular" ve "Akılda Kalan" programı ile ekrana gelmeye devam ediyor. Ayrıca Veyis Ateş Spikerler Derneği Genel Başkanlığı da yapıyor. Kevser Ateş ile bir süre evli kalan ünlü sunucu, 2016 yılında boşanmıştır. Bugünlerde ise Türkiye'nin Nabzı Özel programını sunmaktadır. 26 Eylül Cumartesi günü Cübbeli Ahmet Hoca ile birlikte program yapacaktır.

Sedat Peker Erdoğan'la neden 'helalleşmek' istiyor? 9. Bölümde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili iddialar mı var?

SEDAT PEKER, VEYİS ATEŞ'İ HEDEF ALDI

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Habertürk'te katıldığı programdaki gazetecilerden Veyis Ateş'i hedef alan bir paylaşım yaptı.

Peker, Twitter hesabından "Habertürk kanalında süslü süleyman'ı aklamak için sözde muhalif gazeteciler çağırıp tezgahı kuran anonsçu veyis’i ( veyis ateş) yoklamalara konuk oyuncu olarak alacağız. Anonsçu veyis sen zalimin yanında saf tuttun, pazar günü görüşeceğiz. Seni de kibrit kutusuna sokacağım" diye yazdı.

Sedat Peker, programda gazetecilerin kumpasa getirildiğini savunmuş, İsmail Saymaz'ın önemli soru soracağı sırada Veyis Ateş'in engel olduğunu söylemişti. Peker, " İsmail Saymaz Bey'i şey tek boşa düşürdü, Veyis (Veyis Ateş), İsmail Saymaz Bey hazırlanmış, dolmuş, tam ilk girişte bir şey diyecek, tak kelepçeyi taktı. ‘Dur, niye sinirleniyorsun’ dedi, o da ışık görmüş tavşan gibi kaldı. Bir daha da bir şey diyemedi, ne yapsaydık diyor, kalk git masadan" demişti.

İşte Sedat Peker'in o videosu

Veyis Ateş Habertürk'ten ayrıldı mı?

Gazeteci Barış Yarkadaş, Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş'le ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

Siyaset-mafya ilişkileri içinde adının geçtiğine dair iddialar ortaya çıkan Veyis Ateş'in, Habertürk TV’den ayrılacağı öne sürüldü.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Barış Yarkadaş, "HABERTÜRK TV yönetimi, bugün Ana Haber Spikeri Veyis Ateş'in savunmasını istedi. Yönetim, tartışmaların odağındaki Ateş'ten odasını boşaltmasını da istedi. Görünen o ki; Spiker Ateş, savunmasının ardından kanalla yollarını mecburen ayıracak. Kanal yönetimi bu konuda kararlı" dedi.

Öte yandan Fatih Altaylı yazısında, SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın kendisini telefonla aradığını yazmıştı.

Altaylı, "Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar" demişti.

YORUMLAR

  • basında temiz eller operasyonu şart

    Yazık benim devletime bu alçak pekeri mehtap aldıkları tu m birokratlar kiniyorum bu çakalın gardasida serbest üzülüyorum böyle gahpeleri devlet nasıl susturamıyor

    • Aynen devletimiz bu alcagi bulmaLive susturmali kimin usakligini yapıyor acaba satılmış pislik mafya bozuntusu

Yorum Ekle