VİDEO - Kuyumcu cinayeti alacak verecek meselesinden işlenmiş / İŞTE OLAY ANI

Mardin'deki kuyumcu cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı. Mardin'in Artuklu ilçesinde yabancı uyruklu bir kuyumcuyu alacak verecek meselesinden dolayı işyerinde silahla vurarak öldüren çarşaflı saldırganın, cinayet anına ilişkin güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

VİDEOLAR

Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Diyarbakır Kapı Mahallesi'nde bulunan 1. Cadde üzerinde Suriye uyruklu 35 yaşındaki kuyumcu İbrahim Halil Amşe, dün akşam 19.00 sıralarında işyerinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiş, zanlı ise olay yerinden kaçmıştı.
Olaya ilişkin soruşturma açan Cumhuriyet Başsavcılığı geniş kapsamlı soruşturma açarken cinayet anının ise komşu işyerlerindeki güvenlik kamera kayıtlarına yansıdığı ortaya çıktı.

KİLİTLİ KAPIYI AÇMAYA ÇALIŞTI
Görüntülerde tanınmamak için siyah çarşaf giymiş cinayet zanlısının dükkanın önüne geldiği ve saldırı için hazırlığını yaptığı ve saldırı anı yer alıyor.
Cinayetin soygun değil de geçmiş dönemde yaşanan alacak verecek meselesinden kaynaklandığı ortaya çıkarken görüntülerde zanlı işyerinin kapısını açmaya çalışırken kapının kapalı olduğunu fark ediyor. İşyerinde bulunan İbrahim Halil Amşe kapıyı açar açmaz çarşaflı saldırganın silahlı saldırısına uğruyor.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ
Saldırıyı yaptıktan sonra ara sokaklardan kaçan zanlının kimliğinin tespit edildiği ve yakalanması için İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürdürdüğü öğrenildi.

EVLİ VE ÜÇ ÇOCUK BABASI 
Evli ve üç çocuk babası olduğu öğrenilen Suriyeli Amşe'nin 8 yıldan beri Türkiye'de olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

  • Misal bir kadın fahişelik yapıyor sizde bunu haber yapacaksınız başı açık pantolon giyen ve makyaj yapan fahişe diye haber yapmayacaksınız İslami kıyafet giyen bir katilin haberini yaparken çarşaf kelimesini kulanmamalısınız

    Merhaba
    Haber Özellikle çarşaflı kelimesini öne çıkarmanız hoş olmamış. Kötü örnekleme olmuş

Yorum Ekle