VİDEO - Tarihi Kent Beyaz Gelinliğini Giydi

Mardin'de etkili olan olan karla kaplanan tarihi mekanlarda karpostallık görüntüler oluştu.

Etkisini 2 gün boyunca sürdüren ve son yılların en yüksek kar yağışını alan kadim kent Mardin'de tarihi mekanlar beyaza büründü.

Mevsimin ilk karının düşmesiyle Mardin'de de etkili olan kar yağışının ardından özellikle tarihi yapılarda benzer manzaralar oluştu.

Mardin Kalesi, manastır, cami, medrese, kilise ve tarihi evler beyaz örtüyle kaplandı.

Tarihi kentin eşsiz manzarasını görmek ve fotoğraflamak için  geldiğini ifade eden Vatandaşlardan Emre Ersöz, "Sabah arkadaşımın videosunu gördüm, Yukarı Mardin'de Diyarbakır Kapıdan başlamış. Yeni yola kadar giden bir videosu vardı. Hoşuma gitti. Ben atladım geldim bu anı yaşamam lazım dı. Soğuk olabilir, biraz üşüdüm ama anın tadını çıkartıyorum. Kulaklığımı takıyorum, müziğimi dinliyorum. Güzel Mardin'in tadını çıkarıyorum. " dedi.

Mizgin Demir de konuşmasında şu ifadeleri kullandı:  

"Buranın karlar altında çok bir görüntüsü olduğuna inanıyorum. Çok farklı bir görünüm kazanıyor ve bizim için de aslında alışık olmadığımız bir görüntü. Yıllardır kar görmedik Mardin'de, dolayısı ile hem heyecanlıyız, hem mutluyuz, hem de üşüyoruz. Farklı garip güzel duygular.Mezopotamya bölgesi Mardin Şehri kesinlikle çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarihi dokusu ve kültürü çok eskiye dayanan bir şehir. Dolayısı ile de bu şekilde bir kozmopolit ve tarihi dokuya sahip şehrin beyazlar altında farklı bir görünüm kazanması kesinlikle şık ve romantik."

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle