VİDEO- Vali Demirtaş, Mazıdağı İlçesinde Vatandaşlarla İftar Sofrasında Buluştu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Mazıdağı ilçesinde düzenlenen toplu iftar programına katıldı.

GÜNCEL VİDEOLAR

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi, Mazıdağı Kaymakamlığı ve Mazıdağı Belediyesi tarafından bir düğün salonunda iftar sofrasında bir araya geldi.

Programa Vali Demirtaş’ın yanı sıra eşi Beyhan Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Mazıdağı Kaymakamı Mustafa Görmüş, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Vali Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş, iftara katılanların masalarını tek tek gezerek konuklarına “hoş geldiniz” diyerek bir süre sohbet edip hatırlarını sordular.

Programda konuşan Vali Demirtaş, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayının bu coğrafyalarda özel olarak karşılandığını, hususi olarak ağırlandığını ve özel olarakta uğurlandığını söyledi.

“Pandemi sürecini yok denecek bir noktaya getirdik”

Yaklaşık 2 yıldan beridir pandemi sürecinden dolayı Ramazan ayında iftarlarda, sahurlarda, teravihler ve Cuma namazlarında vatandaşlarla bir araya gelmediklerini belirten Vali Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde devletin imkanlarıyla pandemi sürecini yok denecek bir noktaya getirildiğini vurguladı.

Pandemi sürecini devletin aldığı milyonlarca aşı ve sağlık teşkilatının büyük bir özverisi sayesinde yok denecek bir noktaya geldiğini kaydeden Vali Demirtaş, “Bugün çok şükür iftar yapabiliyoruz, selamlaşabiliyoruz, gönül gönüle konuşabiliyoruz. Bugün gelmiş olduğumuz noktadan dolayı da Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyorum. Eğer bugün pandeminden kurtulmuşsak bu aşının ve sağlıkçılarımızın çok ciddi bir katkısının olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Dayanışma, huzur, birlik ve beraberlik içerisinde olacağız”

Ramazan ayında birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmanın güçlendirilmesi gerektiğini dile getiren Vali Demirtaş, buna çok ihtiyaç duyulduğunun altını çizerek şunları söyledi:

“Etrafımız bir ateş çemberinde. Malumunuz Suriye’de 10 yıldan fazla bir savaş var. Kardeşlerimize hem kapılarımızı hem işyerlerimizi hem de gönüllerimizi açıktık. Yanı başımızda Karadeniz sınırımızda Ukrayna Rusya savaşı var. Kardeşler birlik, beraberlik, huzur ve bir dayanışma içerisinde olmalı. İnşallah dayanışma, huzur, birlik ve beraberlik içerisinde olacağız”

“Mardin’i hem bölgenin hem de ülkenin parlayan yıldızı haline getireceğiz”

Mardin’i hem bölgenin hem de ülkenin parlayan yıldızı haline getireceklerini aktaran Vali Demirtaş, “Geldiğimiz günden beri Mardin’in her tarafında hizmet ediyoruz. Kaymakamlarımızla, kamu kurumlarımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her gün 24 saat çalışıyoruz. İnşallah bundan sonra da hiçbir köyümüz asfaltsız kalmayacak. Her taraf tertemiz olacak. Kısmet olursa Gençlik Merkezleri, parklar hepsini en güzel bir şekilde yapacağımıza inanıyorum. Yeter ki huzur içerisinde olalım. Huzurumuza sahip çıkalım. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Yapamayacağımız hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

Mazıdağı Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Görmüş’de kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Program yapılan duanın ardından son buldu.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle