Yalova'da Gözler Valiyi Aradı!...

Mesleki tecrübeleri arttırmak, yeni gelişmeler ve yaşanan mesleki sıkıntıları dillendirmek için önce Basın ilan Kurumu tarafından Bayramoğlu’nda gerçekleştirilen eğitim seminerine katıldık.

Mardin’de daha etkili ve daha faydalı olabilme adına; çağın teknolojik gelişmeleriyle beraber yeniliklere açık ve daha etkin bir gazete olma yolunda olmamız gereken her alanda, her platformda bugüne kadar olmaya çalıştığımız gibi, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

Basın İlan Kurumu’nun üç günlük mesleki eğitimini tamamladıktan sonra bu kez Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti olarak, meslek mensubu arkadaşlarımızı da temsil etmek üzere üyesi bulunduğumuz Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanlar Kurulu Toplantıları’nın 9. Buluşma yeri olarak belirlenen Yalova’da, Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Ayhan Polat beyin ev sahipliğindeki yerimizi aldık. 23 bin meslek mensubu üyesi ile Türkiye’nin en büyük mesleki kuruluşu olan TGK’nın her buluşması; gerek mesleki gelişmelerin, gerek basındaki özgürlük alanlarının ve gerekse ülke gündeminin yakın takibe alınması nihayetinde hazırlanan sonuç bildirgeleriyle hep adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Bundan önceki 8. buluşmamız tarihi bir buluşma olarak tarihteki yerini aldı. Zira; O buluşma 15 Temmuz Darbe kalkışmasının yaşandığı güne denk düşmüştü.

Ne bilirdik ki; Ağrı’da Ağrı Cemiyet Başkanımız Alaattin Arslan’ın o sıcakkanlı misafirperverliğinde, ev sahipliğini layıkıyla yerine getiren Ağrı Valimiz Musa Işın’ın o çok istediği organizasyona üniformalı hainlerin gölge düşüreceğini. İhanet çetelerine karşı milli iradenin yanında durmak adına, Ağrı Valisi Musa Işın’ın da katılımıyla bütün illerin cemiyet başkanları, darbe kalkışmasına karşı ilk açıklamayı TGK’nın bir parçası olma onurunu iliklerimize kadar hissetmiştik.

Ağrı Gazeteciler cemiyeti Başkanımız Alaattin Arslan ile Ağrı Valimiz Musa Işın’ın sıcaklığıyla bizlere yaşatılan Ağrı misafirperverliğinin damağımızda kalan tadını bir kez daha ve hep birlikte yaşamak adına Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanımız Sayın Nuri Kolaylı ile konfederasyonumuzun Teşkilatlanmasından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir bey çok isabetli bir kararla Ağrı Valimiz Musa Işın’ı Yalova’daki buluşmaya davet etti.

Üstün nezaketi ve aynı zamanda sorumluluğun bilincinde olan bir devlet adamı olma edasıyla davete icabet eden Sayın Vali’nin meslek kuruluşumuzun cesaretiyle ilgili söylediği güzel sözler, bizleri ayrıca onurlandırdı.

Açılış toplantısında konuşan Sayın Işın, bizleri bir kez daha kendisine hayran bıraktı. Ancak gelin görün ki Yalova’da gerçekleşen böylesine önemli bir toplantının davetine Sayın Işın taaa Ağrı’dan icabet ederken Yalova Valisi katılma gerekesimi duymamıştı. İlk kez böyle bir durumla karşılaşıyorduk. Bugüne kadar aralarında Mardin’in de bulunduğu 8 şehirde gerçekleştirilen her buluşmaya organizasyonun düzenlendiği şehrin valisi davet edilir ve valiler mutlaka programlardaki yerlerini alırlardı. Ancak Yalova Valisi Tuğba Yılmaz; ne açılış toplantısına, ne de toplantının Gala yemeği buluşmasına katılma nezaketini göstermedi. Bunu çok garipsedik. Sayın Valinin il dışında olma olasılığını anlayışla karşılayabilirdik, ancak sayın vali konağında istirahate çekilmiş ve 23 bin gazeteciyi temsil eden 7 Federasyon, 82 Meslek mensubu cemiyet başkanları ve yetkilileriyle birlikte olmayı bir tarafa bırakın, İlinde bulunan bir valiyi de aslında yalnız bırakma nezaketinden yoksun kalmıştı. 

Anlayacağınız, icabet ettiğimiz evin ev büyüğü, maalesef ki evde yoktu!!!

Sayın Valinin gölgelediği organizasyonda Yalova ilimizin güzelliklerini gezme görme fırsatımız da oldu. Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Ayhan Polat beyin sıcak ve samimi misafirperverliğinin vali hanımın estirdiği soğuk havayı dağıttı tabi ki. Yalova cemiyet başkanımızın ruhumuza estirdiği sıcaklıkta Yalova’daki kaplıca sularının ne kadar etkisi var bilmiyorum ama tebessümün eksik olmadığı gülen yüzünde, Yalova’da yetişen ve dünyanın dört bir tarafına ihraç edilen orkidelerin, güllerin, çiçeklerin yansımasının olduğu ise kesin!...

Bursa ile İstanbul arasına sıkışmış bir şehir olmasına rağmen hızlı atılımlar içerisinde bulunan Yalova, tabii güzellikleriyle de çok yakın gelecekte Türkiye’nin en fazla rağbet gören şehirlerden biri olmaya adaydır. Yaşadığımız güzelliklere gölge düşüren Yalova Valisi ve Şehrin Belediye Başkanının yokluğunu biz belki organizasyon boyunca yaşadık ancak; bu eksikliğin Yalova’ya ile Yalova’nın güzel insanına umarım ki ve diliyorum ki çok zarar getirmez.

Ne demişti büyüklerimiz; Allah hiçbir evi büyüksüz bırakmasın!..

YORUMLAR

  • sayın üründü, bölgesel amatör ligi 5.haftayı geride bıraktı ama mardinspor haberlerine neden yer verilmez.illa kulübün başında bir siyasetçimi olması lazım.siyasilerin ve bürokratların şehir dışındaki ziyaretleri ile ilgili haber yaparsın ama neden se mardinspor haberi vermezsin.yalova valisi ile uğraşma.

Yorum Ekle