DEDAŞ, Mardin'i moloz yığınına çevirdi

DEDAŞ tarafından kazıldıktan sonra tam kapatılmayan yollar sayesinde Mardin tam bir moloz yığınına döndü. Cadde ve sokakların molozlarla dolduğu yollarda sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.
  • 20.11.2023 12:57
DEDAŞ, Mardin'i moloz yığınına çevirdi

Mardin'de yaz boyunca şehir merkezinde kazı yapmayan ve kışın gelişi ile birlikte kazı çalışmalarına başlayan DEDAŞ'ın kazdığı yollardan çıkan molozlar sağanak yağışlarla birlikte adeta şehri istila etti.

Mardin'in özellikle Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde iki günden beri etkili olan sağanak sele neden olurken, yayalar ve araç sürücüleri zor anlar yaşadı, yollarda DEDAŞ'ın kazısından kaynaklı çökmeler oluştu.

Bazı araçların çamura saplandığı yollarda birçok ev ve işyerini molozların mazgalla kapatmasından dolayı sular bastı.

DEDAŞ çalışması için kazılan Yenişehir, Yenikapı, Yeniyol, Cumhuriyet, Saraçoğlu ve Ensar mahallerinde yollar suyla dolduğu yağış nedeniyle sel sularıyla gelen çamur ve molozlar trafiği olumsuz etkilerken, birçok ev ver işyeri sular altında kaldı. 

DEDAŞ'a tepki gösteren vatandaşlardan Yılmaz Demir, "Bütün yıl beklediler tam kışa girdik bütün yollarımız kazıp patates tarlasına çevirdiler. Üstüne yağmur da yağınca yolların halini görüyosunuz. Bu mahalleler adeta moloz yığınlarına döndü. Her yerde parke taşları ve çamur. Bu nasıl bir vurdum duymazlıktır. Sadece Ensar mahallesinde 12 kişinin evini bu DEDAŞ'ın yanlışı yüzünden sular bastı. Şimdi ziyanımızı kim karşılayacak?"diyerek tepki gösterdi. 

Mahalle muhtarları da kazılan yolların zamanında doldurularak asfaltlanması için yetkililere başvurduklarını ancak bir çözüm bulamadıklarını belirterek DEDAŞ'a tepki gösterdiler.  

Editör: Nezir Güneş

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
21.11.2023 / 12:52

çevre şehircilik md ve belediye iyileştirme hizmeti de olsa yola çevreye verilen zararı tespit edip tanzimi için dava açsın. ayrıca çevreye zarar vermeden soruşturma açılması talep edilebilir. biz mi söyleyecez. adamlar kafalarına göre geniş geniş yer açıp doğru düzgün kapatmıyorlar. en başta kurum avukatları ne iş yapıyor mesela açsınlar davaları

Image
Ziyaretçi
20.11.2023 / 16:46

:((

Yorum Yaz