Mardinli iki kardeş, Belçika çikolatasını Ankaralılarla buluşturdu

Mardinli iki genç kardeş, Ankara'da Çukurambar’da açtıkları Loya Exclusive Chocolate isimli mağaza ile Belçika çikolatasını başkente taşıdı.

  • 18.09.2023 21:17
Mardinli iki kardeş, Belçika çikolatasını Ankaralılarla buluşturdu

Mardinli iş insanı Mehmet Dursun'un iki girişimçi oğlu Ankara'da kendi atölyelerinde özel olarak ürettikleri Belçika çikolatasını Loya Exclusive Chocolate Cafe olarak nezih bir dizayn ve konsepte sahip mekanı ile Ankara'da hizmet vermeye başladı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Loya Exclusive Chocolate mekânın lokasyonu, iç tasarımı, mekanın konsepti, mekanda kullanılan renkler, aksesuarlar vs. her şey en ince ayrıntısıyla düşünülerek hazırlandı.  Farklı konseptiyle yoğun ilgi gören Loya Cafe iki genç kardeş girişimci tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete açıldı. 

26 yaşındaki Avukat Özgür ile 22 yaşındaki Mimar Emir kardeşlerin başbaşa vererek hizmete sundukları Loya Cafe aslında daha çok hediye olarak çikolata üretimi yapan bir mekan olsa da  kahve eşliğinde servis edilen el yapımı çikolataları ile Ankaralılardan büyük ilgi görüyor.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN MEKAN OLDU

İki kardeş parmak ısırtan lezzetleriyle ve güler yüzlü samimi tavırlarıyla kısa sürede başkentte herkesin gönlünü kazanmayı başardılar.  Ankara’nın en gözde mekanları arasında yerini alan Loya Cafe başkent bürokrat ve siyasetcilerinin de en çok tercih ettiği mekanlardan biri oldu.

Çikolata için farklı bir konsept sunduklarını belirten işletme sahibi Avukat Özgür Dursun yaptıkları yatırım olarak şunları söyledi:

HAMMADDE BELÇİKA'DAN

“Çikolataların tamamı bize Belçika'dan hammadde olarak geliyor. Gelen müşteri otururken rahatlıkla iç kısmı, oradaki hijyeni, çalışma koşullarını, çalışma şeklini görebilir rahatlıkla. Sütlü, bitter, beyaz, ruby, vegan ve şekersiz gibi farklı seçenekler sunuyoruz. El emeği çikolatanın üretimini herkes açık bir şekilde görebiliyor. Ankara'da en güzel çikolatayı yemek isteyen, çocuğuna en katkısız çikolatayı yedirmek isteyen insanlar mutlaka mağazamıza gelsin.

İmalatımızı, içerideki çalışmaları açık bir şekilde görsün ve ne kadar çikolata almak istiyorsa alabilir. Çekirdekten, çikolataya giden yolculukta onlarca farklı tatlıyı günlük olarak üretmekteyiz. En özel lezzetlerle kendini ödüllendirmeyi seven herkese; Gerçek Belçika Çikolatasi deneyimiyle birbirinden özel tatlı tariflerini bir araya getirerek, birbirinden özel sunumlarımızı sizlerin beğenisine sunmaktayiz. Belçika menşei A sinif Callebaut marka hammadde kullanılarak her çesit ürun steril ortamlarda el yapimi olarak üretilmekte ve müşteriye sergi salonu ortamında paket içeriğini oluştur seçeneği ile sunuyoruz."

 100 KİŞİLİK SALON

Organizasyon programlarına da açık oldukları bilgisini veren Dursun, "Mağazamız bünyesinde bulunan 100 kişilik toplantı salonunda her türlü etkinlik yapılabilmektedir. Doğum günleri, kız isteme vb. her türlü kutlamalarınızda sizlerin dilediği konseptleri tasarlayıp, eşsiz Belçika Çikolatamızın türleri ile sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirmeniz sağlanmaktadır. VIP toplantı salonumuz mevcuttur. Dokoratif Objeler olarak New Antik değerinde özel sertifikali Murano ve Gondollar bulunmaktadir. A kalite Callebaut kullanarak hazırlanan sargılı special çikolatanın birbirinden lezzetli ve farkli çesitleri Loya Çikolatanın Çukurambar'daki mağazasında yetenekli çikolata sefleri tarafindan hazirlanip dileyenlere Murano ve Gondollarla sunulmaktadir."ifadelerini kullandı.

KATKISIZ TAMAMI EL YAPIMI

Genç girişimçilerden olan Mimar Emir Dursun da loya isminin Lazca'da tatlı anlamına geldiğini hatırlatarak, "Çikolatamız Belçika’ dan geliyor. İçerisinde hiçbir katkı maddesi yok. Koruyucu içermiyor. Çikolatalar Belçika’da kavrulup ham haliyle bize geliyor. Biz burada yalnızca döküyoruz. Tamamı el yapımı olduğu için insanlar içeriğine güvenebilirler. Glutensiz olduğu için çölyak hastalarına rahatlıkla önerebiliyoruz. Diyabet hastaları için şekersiz çikolatalarımız var. Süt ürünlerine alerjisi olanlar ve veganlar için sütsüz çikolatamız var. Çikolatalarımızın çeşitleri mevcut bu da bizi diğer firmalardan ayırıyor."bilgilerini verdi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Dursun kurum olarak sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldıklarını anlatarak ülkemizin sorumluluk sahibi bir kuruluşu olarak toplum yararını gözeterek çalışan TEMA, SERÇEV, HAYTAP, gençlik kuruluşları ve amatör spor kulüplerine destek verdikleri bilgisini verdi.

 

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz