Yeni Kızıltepe Spor'da Hedef mutlak galibiyet!

Efeler ligine yükselme final maçlarına çıkan Mardin temsilcisi Yeni Kızıltepe Spor, son maça kilitlendi. Ya tamam, ya devam niteliği taşıyacak maçta Yeni Kızıltepe Spor, Manisa temsilcisi Jeopark Kula Belediye Spor ile karşılaşacak.

SPOR ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Efeler ligine yükselme finallerinde Akkuş belediye spor engelini aşamayan Kzıltepe ekibi, son maça kilitlendi. Mardin adına Voleybol alanın tarihin en prestijli ve en kritik maçına çıkacak olan Yeni Kızıltepe Spor'da hedef mutlak galibiyet. 

TVF Erkekler 1. Ligi final etabı bugün oynanan 2. Maçta Ordu temsilcisi Akkuş Belediye Spor’u maçında hesapta olmayan bir yenilgi alan finallerin iddalı ekibi Yeni Kızıltepe Spor, sezonun finalinin de finali olacak maç için geri sayıma başladı.

Türkiye'nin en güçlü en iddialı kulüpleri olan Eczacıbaşı, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Halk Bank, Ziraat Bankası'nın bulunduğu Efeler ligine yükselme umudunu son maça bırakan Yeni Kızıltepe Spor'da Jeopark Kula Belediye Spor maçında alacağı mutlak galibiyetle hedeflenen başarıya kilitlenmiş durumda.

Mardin Milletvekilleri, Ankara'da bulunan Mardinli bürokratlar ile daha önce Mardin'de görev yapmış bürokratların desteğini de arkasına alarak maçlara çıkan takımda moraller yüksek, hedef ise mutlak Efeler Ligi.

Ordu temsilcisi Akkuş Belediyespor karşısında alınan mağlubiyeti bir yol kazası olarak nitelendiren Yeni Kızıltepespor Teknik Direktörü Akif Gürgen, son maçta karşı karşıya gelecekleri Manisa temsilcisi Jeopark Kula Belediye Sporu yenerek özlenen başarının gururuyla Mardin'e dönecekleklerini söyledi.

Ordu Akkuş karşısında alınan mağlubiyeti unuttuklarını yarınki maça kilitlendiklerini kaydeden Gürgen, "Bu takımı bu noktaya taşıyan bu sporculardır. Takıma destek olan her hal ve şartta yanımızda dura, destek olan herkese mahcup olmamak için hedefimiz belli. Hedefimizden asla taviz vermeden son maça çıkıyoruz. Ben sporcularıma güveniyorum. Yarın hep birlikte çıkıp, Efeler Ligi'nin yeni takımı olarak şehrimizin adını bir üst lige yazdıracağız. Allah'ın izniyle bize inananlara, bize güvenenlere, bize destek olanlara mahcup olmayacağız." dedi.

YALNIZ BIRAKMADILAR

Yeni Kızıltepe Spor'u final maçlarında AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçer, Cengiz Demirkaya, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 23. Dönem Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir, İçişleri Bakanlığı Daire Başkanları Kızıltepe eski Kaymakamı Mehmet Yüzer, Derik eski Kaymakamı Hakan Kafkas, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, AK Parti Kızıltepe eski İlçe Başkanı Murat Durgan, İşadamı Kenan Kösen, İbrahim Kösen, Hasan Keleoğlu, Sıraç Duyan, Deniz Yılmaz ile Göksel Adıbelli yalnız bırakmayarak trübünden takımı destekleyen isimler arasında yer aldı.

Efeler ligine çıkmak için mücadele eden 4 takım da aldıkları birer galibiyetle efeler ligi için son viraj öncesi eşit avantaja sahip bulunuyor. Finallerde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun memleketi olan Kula ile (22.04.2021-Perşembe Günü) saat 13.00’te 3'üncü ve son maçına çıkacak olan Yeni Kızıltepe Spor, rakibini geçtiği taktirde Efeler ligine yükselmiş olacak. 

Mardin Life Ailesi olarak; finallerin finaline çıkacak olan kadim şehrimizin temsilcisi Yeni Kızıltepespor'a son final maçında başarılar diliyor, Mardin'e mutlu bir şekilde dönerek sevinç gösterileri arasında elde edilecek başarıya layık bir şekilde karşılanacaklarına inanıyoruz. 

Bir 5 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Bir 5 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle