Yeni Muhtar Bahadur, mazbatasını aldı

Türkiye'de 753 mahalle ve beldede Ölüm veya farklı nedenlerle düşen belediye veya muhtarlıklar için seçmenler sandık başına gitti.

MARDİN
PAYLAŞ:

Pazar Günü Türkiye genelinde 753 mahalle ve köyde gerçekleştirilen seçimler arasında daha önce Kızıltepe Yenikent Mahallesine bağlı olup ayrılarak ayrı bir mahalle statüsü kazanan Kızıltepe merkez Zergan Mahallesi için yapılan seçimlerde 5 aday arasından seçimi kazanan Metin Bahadur, mazbatasını alarak resmen görevine başlamış oldu.


Kızıltepe Yenikant (TOKİ) Mahallesi'ndeki yoğunluk nedeniyle ayrılarak merkez bir mahalle olarak yoluna devam etmesi kararlaştırılan Zergan Mahallesi muhtarlığı için mahallenin nüfusuna kayıtlı 2 bin 300 seçmen, mahallenin ilk muhtarını seçmek için sandık başına gitti. 5 Muhtar adayının yarıştığı ilk seçimde 440 oy alan Metin Bahadur, Zergan Mahallesi'nin ilk muhtarı olarak seçimi kazanmış oldu.

Muhtar Bahadur, ilçe seçim müdürlüğünden mazbatasını alarak görevine resmen başlamış oldu. Seçimi kazanan 34 yaşındaki Metin Bahadur, Mahalleye hizmet edecek olmanın heyecanı içerisinde olduğunu kaydederek, "İnşallah hep birlikte mahallemizin ihtiyaçlarını belirleyecek, ilgili kurumlarla görüşerek mahallemizin ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda gece gündüz demeden çalışacağız." diye konuştu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle