Yeni yapılan yollarda su birikintileri

Meteorolojinin Mardin ve çevresi için yağmur yağacağı bilgisinin ardından beklenen yağmur yağdı. Esnafın korktuğu başına geldi.

MARDİN
PAYLAŞ:

Kızıltepe'ye yağan mevsimin ilk yağmuru, son dönemde yapılan çalışmaların giderlerinin iyi planlanmadan yapıldığı yönündeki söylemleri haklı çıkardı.

Kısa süreliğine de olsa yağan yamurun etkisiyle çarşı merkezinde yapılan yeni yolların üzerinde büyük su birikintilerine neden oldu.

Cumhuriyet Meydanı, Koçhisar Mahallesi ile Ersoylu Caddesi’nde yazın alt yapı ve üst yapısı yenilenen yol yağan yağışla birlikte yine göle döndü. Yüklenici firmanın mahareti yağan yağmurla ortaya çıkmış oldu. Esnafların, su gideri hesaba katılmadan, zemin iyi oturtulmadan gelişi güzel yol seriliminin yapıldığını bu konuda yüklenici firmanın yaptığı çalışmaların belediye ekiplerince sıkı bir şekilde denetime tabi tutulması yönünde değişik platformlarda çağrıda bulunmuştu. 

Öte yandan mevsimin ilk yağmuruna sabah okula gidereken sokakta yakalanan öğrenciler, yağmurun sevincini yaşarken diğer yandan da ıslanmamak için bulabildikleri çardakların altına sığınarak yamurun dinmesini beklemeleri ilginç görüntülere neden oldu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle