Yeşilli Belediyesi'nden Şanlıurfa’ya Arama Kurtarma Ekipleri Gönderildi

Merkez üssü Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,4 şiddetindeki deprem ardından yıkılan binalarda arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için Yeşilli belediyesi Şanlıurfa’ya iş makinaları, araç ve 15 kişilik personel gönderdi.

GÜNCEL

Depremin hemen ardından Yeşilli belediye başkanı Hayrettin Demir’in talimatı ile kriz masası oluşturdu. Arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye iş makinaları, araç ve 15 kişilik personel yola çıktı.
Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Merkez üssü Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.4 şiddetindeki depremle birlikte 10 ilimizde büyük bir yıkıma neden olduğunu söyledi.
Yeşilli belediyesi olarak Şanlıurfa ilimize destek vermek için 15 çalışanımız,2 büyük ekskavatörümüz, 2 cisibi kepçe, 3 kamyon, 2 arasöz ve1 vidanjör 1 adet kompresör araçlarımız Şanlıurfa deprem bölgesine hareket etti. İnşallah en kısa zamanda olay yerine varıp arama kurtarma çalışmalarına katılacaklar.” dedi
Yüreğimiz yandı
Büyük bir afetle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Başkan Demir, Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim yardımcımız olsun. Devletimiz tüm imkan ve kabiliyetleriyle sahadadır. Yeşilli belediyesi olarak depremin hemen ardından Şanlıurfa’da etkilenen bölgelere arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle sevk ettik” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle