Yeşilli ilçesine de noterlik kuruldu

Adalet Bakanlığı, Mardin'in noteri olmayan tek ilçesi olan Yeşili ilçesine de noterlik kurma kararı aldı.

GÜNCEL

Yeni kurulan noterlikle Yeşilli vatandaşlar Mardin merkeze gitme zorunluluğu olmadan bulundukları ilçede, noterlik hizmetlerinden zahmetsizce faydalanabilecek.

Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, vatandaşların tüm hizmetlere kolay ve hızlıca ulaşması amacıyla görüştüğü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın imzasıyla noter bulunmayan Yeşilli ilçesine noterlik ihdas edildiğini söyledi.

Bu yıl ihdas edilen noter sayısı 89’a ulaştı

Ayrıca bakanlık tarafından bu yıl yapılan ihdas çalışmalarıyla Alanya’da 1, Beyoğlu’nda 4, Büyükçekmece’de 4 ve Kadıköy’de 2 olmak üzere toplam 11 birinci sınıf noterlik kuruldu. Böylece, bu yıl ihdas edilen noter sayısı 89’a ulaştı.

Nüfus, iş yoğunluğu, ticaret ve çalışma hayatının artış gösterdiği yerlerde oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda, vatandaşın noterlik hizmetlerine sıra beklemeden, yerinde ve kolayca ulaşabilmeleri sağlandı.

Noterlik sayısı 2 bin 339’a ulaştı

Adalet Bakanlığınca bu yıl yapılan 89 noterliğin ihdasıyla ülke genelinde 2002’de 1231 olan noterlik sayısı 2 bin 339’a ulaştı. Aynı zaman dilimi içinde artış oranı yüzde 90 oldu.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle