Kadir Üründü'ye Yılın Gazetecisi Ödülü

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü, Mardin'de ilk kez düzenlenen Mezopotamya Ödülleri töreninde Mardin'de yılın Gazetecisi seçilerek ödülünü aldı.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü, Mardin'de ilk kez düzenlenen Mezopotamya Ödülleri töreninde Mardin'de yılın Gazetecisi seçilerek ödülünü aldı.

Mardin'in kültür, sanat ve turizmine dikkat çekmek için MİM Ajans tarafından bu yıl ilki düzenlenen Mezopotamya Ödülleri Çoşkulu bir törenle sahiplerini buldu.

MİM Yapım Ajans ve Organizasyon Sahibi Organizatör Mehmet Mazlum Bozdağ ile ünlü sunucu Özlem Demir tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Mezopotamya Ödülleri Mardin” ile ünlü sanatçılar, iş adamları ile şehrin yöneticileri bir araya geldi. 

“Mezopotamya Ödülleri Mardin”' ile bir ilke imza atıldı. Tuğba Özay ve Şenol İpek'in sunduğu ödül törenine ünlü sanatçı Safiye Soyman, Faik Öztürk, Fatih Bulut, gibi birçok ünlü sanatçı, bölgenin öne çıkan iş insanları ile fark oluşturanların katılımıyla Raymar Hotels Mardin'de gerçekleşti. 

ÖDÜLÜNÜ MARDİN LİFE EKİBİ ADINA ALDI

Ödül Töreninde Mardin'deki Yılın Gazetecisi Ödülü, Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü aynı zamanda Mardin Gazeteciler ve Yzarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü'ye verildi.

Yılın Başarılı Gazetecisi Ödülünü Ünlü sunucular; Tuğba Özay ile Şenol İpek'in elinden alan Gazeteci - Yazar Kadir Üründü, Mardin'deki ilk başarılı gazeteci ödülünü 25 yıl önce gençler arasında düzenlenen bir anket yarışmasının sonucunda Mardin Gençlik Merkezi tarafından aldığını hatırlatarak başladığı konuşmasında;

"Mezopotamya'da bu toprakların bereketiyle adlandırılan böyle bir gecede ödüle layık görünmek benim için, ekip arkadaşlarım için yaşayacağımız gururun en büyüğüdür. Mardin Life Gazetesi olarak, her an ve her saatte haber takibi ile Web sitemizi günceleyen 12 editör arkadaşım ve sahada haber takibini sürdüren 14 koca yürekli muhabir arkadaşımız adına alıyorum. "İki günü aynı olan ziyandadır" şiarından hareketle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da okuyucularımıza- takipçilerimize borçlu kalmamanın yüklediği sorumlulukla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bize bu ödülü layık gören; organizyon ekibine ben de ekip arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

Gazeteci-Yazar Kadir Üründü, 2017 yılında Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Uluslararası Basın Özendirme Yarışmasında; "Çarıklı Profesöre Veda" Başlıklı makalesiyle Türkiye'nin Yereldeki en iyi köşe yazarı ödülüne layık görünmüş, bu alandaki 1.'lik ödülünü dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ile dönemin Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş'un elinden  almıştı.

Ödül gecesinde; Yılın en başarılı Kaymakamı ödülü'nü Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Yılın En Başarılı Belediye Başkanı ödülünü Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı aldı. Yılın En Medyatik Çifti ödülüne Safiye Soyman ile Faik Öztürk'e taktim edildi.

Pandemi sürecindeki gayretleri nedeniyle Mardin'deki bütün sağlık çalışanlarının şahsında Yılın Sağlıkçısı Ödülünü Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz aldı. Yavuz, aldığı ödülü butün sağlık çalışanları ve geçtiğimiz gün kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Uzm. Dr. Mehmet Ragıp Ekmen'in anısına aldı. Yılın En Başarılı Eğitimcisi ödülünü Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan'a, Yılın En Dikkat Çeken Sivil Toplum Örgütü ödülüne Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter'e Yılın En Hızlı Büyüyen Kahve Mardiası Ödülü Artukbey Kahve'nin Sahibi İşadamı Tacettin Yertüm'e verilirken, gecede mazereti nedeniyle bulunamayan Yertüm'ün ödülünü kardeşi Mehmet Yertüm aldı. Yılın en iyi turistik restuarantı Bağdadi Restuarant olurken, ödülünü İşyerinin sahibi Ahmet Allak aldı.

Yılın En Başarılı Hayvanseveri ödülüne Derikli Hayat Tamircisi olarak tanınan Hasan Kızıl'a, Yılın En Dikkat Çeken Uluslararası Uçurtma Sanatçısı Ödülüne ise bugüne kadar 26 ülkede Mardin'i ve Türkiye'yi festivallerde temsil eden Uçurtma Sanatçısı Zahit Mungan'a verildi.

Kadir Üründü, Ödülünü Başbakan'ın elinden aldı

YORUMLAR

 • Mardin life ne zaman tarafsız haber yapsa o zaman ödūl versinler.zaten başka haber gazetesi yok o yūzden vermişler.yorumları yayınlamayan gazetecilik gazetecilik değildir.hesabiına geleni yazıyor.yani mardini temsil etmiyor

  BİR ŞEHİR YANAR İÇİMDE

  Bir yıldız kayar, afili gecelerde,
  Tut tutabilirsen beni o vakit,
  Bir kısrağın en şahlanmış hali içimde,
  Bir kaplanın kükreyişi zihnimde,
  Bir aşkın en hüzünlü şarkısına seni yazarım,
  Kimse bilmez, sensizliğimde yanarım

  Yinede yıldız yıldız üşürsün gökyüzünde.

  Bir şehir yanar içimde,
  Seni ,bensizliğime saklarım o vakit,
  Her bir göz yaşım sen olursun,
  Yetmez bir düş,bir hayal,olursun,
  Yetmez kor bir yangın olursun.

  Bir şehir yanar içimde,
  O zaman, sen içime dert olursun.
  Yetmez, hasret hasret aşk olursun.
  Bir şehir yanar içimde,
  Sis basar zihnimi yokluğunda,
  Puslarda kalırım.

  Kimse bilmez
  Bir şehir yanar içimde....

  Adem ÖZEL (SORGUNLU)

Yorum Ekle