YTB'den yangınlarda etkilenen bölgelere 5 bin fidan bağışı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), orman yangınlarından etkilenen bölgelere 2021 yılında burslandırdığı uluslararası öğrenciler için 5 bin fidan bağışlıyor.

EĞİTİM

Türkiye’nin birçok noktasında orman yangınlarıyla mücadele devam ederken, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) da bu zor günlerde yangında zarar görüp tahrip olan bölgelere bir nebze nefes oluyor.

YTB, tüm dünyadan uluslararası öğrencilere Türkiye’de yükseköğrenim imkanı sunan Türkiye Bursları programı kapsamında ülkemizin dört bir yanındaki üniversitelerde eğitim alan uluslararası öğrencilerle birlikte Yeşil Vatan’ımıza, ormanlarımıza sahip çıkıyor.

Başkanlık, yangından etkilenen bölgelere 2021 yılında burslandırdığı öğrencileri için 5 bin fidan bağışında bulunuyor.

2021'de burslandırılan öğrenciler için 5 bin fidan bağışı

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren, Türkiye’nin birçok noktasında yaşanan orman yangınlarının acısını bir nebze olsa dindirmek için uluslararası öğrencilerle birlikte Yeşil Vatan’ımıza, ormanlarımıza sahip çıktıklarını söyledi.

Yangınlardan etkilenen bölgelere nefes olmak için fidan bağışında bulunacaklarını bildiren Eren, başkanlığın Türkiye Bursları kapsamında 2021 yılında burslandırılan öğrenciler için 5 bin fidan bağışı gerçekleştireceğini aktardı.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle