Yüreğim Sana Ait - Eloisa James Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yüreğim Sana Ait kimin eseri? Yüreğim Sana Ait kitabının yazarı kimdir? Yüreğim Sana Ait konusu ve anafikri nedir? Yüreğim Sana Ait kitabı ne anlatıyor? Yüreğim Sana Ait PDF indirme linki var mı? Yüreğim Sana Ait kitabının yazarı Eloisa James kimdir? İşte Yüreğim Sana Ait kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Eloisa James

Çevirmen: Özgü Çelik

Orijinal Adı: When The Duke Returns

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786055289140

Sayfa Sayısı: 376

Yüreğim Sana Ait Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Cosway Düşesi Isidore henüz görmediği bir erkeği özlemektedir; kendi kocasını!

Leydi Isidore çok heyecanlıdır. Yıllar önce anlaşmalı olarak evlendiği Cosway Dükü uzun seyahatinden geri dönmektedir. Dük’ün gelmesiyle birlikte artık düşes unvanına kavuşacak olan Isidore, gelecek kişi nasıl biri olursa olsun onu kocası olarak kabul etmeye kararlıdır. Ancak Dük Simeon Jermyn ile karşılaşınca her şey değişir.

Cosway Dükü Simeon maceralarla geçen günleri geride bırakıp evine, henüz tanışmadığı karısına döner.

Afrika seyahatini tamamlayan Simeon, Londra’ya gelir ancak genç adam ne içine girdiği sosyetenin gereklerini yerine getirmek ne de yıllar önce ailesi tarafından belirlenen anlaşmalı evliliğini sürdürmek konusunda heveslidir.

Ancak Isidore, düşes olmak ve kocasından kolayca vazgeçmemek konusunda kararlıdır…

Yüreğim Sana Ait Alıntıları - Sözleri

  Yüreğim Sana Ait İncelemesi - Şahsi Yorumlar

  Öncelikle kitaptaki karakterlere bayıldım. Çok eğlenceli ve özel karakterlerdi. Ama şöyle bir sorun var. Bu kitabın hikayesini okumaktan çok diğer kitaba hazırlık yaptık gibi hissettim. Yan karakterleri o kadar uzun uzun anlatmış ki ana karakter( Ya da en azından ana hikayedeki karakterlere) yer kalmamış. Ben Isidore ve Simone'nin arasındaki çekişmeler biraz daha devam etsin isterdim. Ayrıca dul düşesi de daha fazla okumak isterdim. Ama yine de eğlenceliydi. (Çağda Sağır)

  Yüreğim Sana Ait PDF indirme linki var mı?

  Eloisa James - Yüreğim Sana Ait kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Yüreğim Sana Ait PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

  Kitabın Yazarı Eloisa James Kimdir?

  Eloisa James, yazar/mary-bly 'nin kalem adıdır. Fordham Üniversitesi'nde kalem adı altında en çok satan Regency ve Georgian romantizm romanlarını yazan bir Shakespeare profesörüdür. Romanları 30 ülkede yayınlandı ve dünya çapında yaklaşık 7 milyon kopya sattı.

  Şair Robert Bly ve kısa öykü yazarı Carol Bly'nin kızıdır.

  New York'taki Fordham Üniversitesi'nde William Shakespeare üzerine ders veren kadrolu bir profesördür. İngilizce Bölümü'nde Lisansüstü Çalışmalar Direktörü, Fordham'ın Yaratıcı Yazarlık Programı başkanı'dır. Ayrıca 2018-19'da Lincoln Center Fordham College Dekan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

  Eloisa James Kitapları - Eserleri

  • Yüreğime Aşk Düştü
  • Yüreğim Seni Seçti
  • Yüreğimdeki Son Perde
  • Yüreğimdeki Arzu
  • Yüreğim Sana Ait
  • Yüreğimin Tek Sahibi
  • When Beauty Tamed the Beast
  • The Ugly Duchess
  • Seduced by a Pirate
  • With this Kiss: The Complete Collection

  Eloisa James Alıntıları - Sözleri

  • “insanlar iyileşmezler, sadece kötüleşirler.” (Yüreğimdeki Son Perde)
  • Kahkahalar birini incitemezdi, ama soğukkanlı bir kayıtsızlık incitirdi. (Yüreğime Aşk Düştü)
  • Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedecek. (Yüreğimdeki Arzu)
  • “Her zaman senin kocandım,ben,”dedi Fletch. “Seni ilk gördüğüm andan bu yana hayatımda bir başkası olmadı,Poppy.Asla.Beni terk ettiğinde ruhum evi terk etmiş gibi hissettim.Ortalıkta dolaşıp normal bir insan gibi davranmaya devam ediyordum ama bu hayati eksikliği,ruh eksikliğini hissediyordum...İfade edebildim mi?” Dudaklarını dudaklarına değdirerek, “Bu öpücükle’” diye fısıldadı Poppy , “sana ruhumu veriyorum.Saklaman için...” “İyilikte,kötülükte,” dedi Fletch “Hastalıkta ,sağlıkta.” “Ölüm bizi ayırana dek...” (Yüreğim Seni Seçti)
  • "Evlilik cesur insanlara göredir; aşk ise aptallara," (Yüreğimdeki Son Perde)
  • “hiç kimse geçmişini satın alacak kadar zengin değildir.” (Yüreğimdeki Son Perde)
  • "Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedicek." (Yüreğimdeki Arzu)

  YORUMLAR

  YORUM YAZ!

  Yorum Ekle