Yüreğim Seni Seçti - Eloisa James Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yüreğim Seni Seçti kimin eseri? Yüreğim Seni Seçti kitabının yazarı kimdir? Yüreğim Seni Seçti konusu ve anafikri nedir? Yüreğim Seni Seçti kitabı ne anlatıyor? Yüreğim Seni Seçti PDF indirme linki var mı? Yüreğim Seni Seçti kitabının yazarı Eloisa James kimdir? İşte Yüreğim Seni Seçti kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Eloisa James

Çevirmen: Melek Aslı Öztürk

Orijinal Adı: An Affair Before Christmas

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786054456437

Sayfa Sayısı: 464

Yüreğim Seni Seçti Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Olağanüstü bir kış gününde, arkadaşları tarafından Poppy olarak anılan Leydi Perdita Selby, ömrünün sonuna kadar sevebileceğine inandığı adamla tanışır. Çekiciliğiyle kadınların ayaklarını yerden kesen Fletcher Dükü; nefes kesici, masum bir güzelliğe sahip, genç İngiliz kadını için mükemmel bir eştir ve onlarınki genç kadının hayal edebileceği en romantik evliliktir. Dört yıl sonra, Poppy ile Dük artık cemiyetin gözdesi olmuşlardır ancak kapalı kapılar ardında, aşklarının ateşi sönmüştür.

Hâlâ büyük bir arzuyla sevdiği kadını kaybetmek istemeyen Fletcher, büyüleyici karısının enfes tutkusunu yeniden alevlendirmeye ve günahkâr bir kurnazlıkla ilk aşkının inadını alt etmeye kararlıdır.

“Eğlenceli ve tutkulu düşeslerin dünyası...”

-Lisa Kleypas

“Bu kitap, türünün en parlak örneklerinden... Kesinlikle şahane bir üslupla yazılmış.”

-Teresa Medeiros

“James, okuyucuyu tutkulu bir teslimiyet içinde esir alıyor.”

-USA Today

“Bir aşk hikâyesi bundan daha güzel anlatılamazdı.”

-People

Eloisa James, okuyucularına gülmek için pek çok sebep sunuyor.”

-Publishers Weekly

Yüreğim Seni Seçti Alıntıları - Sözleri

 • “Her zaman senin kocandım,ben,”dedi Fletch. “Seni ilk gördüğüm andan bu yana hayatımda bir başkası olmadı,Poppy.Asla.Beni terk ettiğinde ruhum evi terk etmiş gibi hissettim.Ortalıkta dolaşıp normal bir insan gibi davranmaya devam ediyordum ama bu hayati eksikliği,ruh eksikliğini hissediyordum...İfade edebildim mi?” Dudaklarını dudaklarına değdirerek, “Bu öpücükle’” diye fısıldadı Poppy , “sana ruhumu veriyorum.Saklaman için...” “İyilikte,kötülükte,” dedi Fletch “Hastalıkta ,sağlıkta.” “Ölüm bizi ayırana dek...”

Yüreğim Seni Seçti İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Serinin ilk kitabına sıkıcı dediğim için özür diliyor ve o unvanı ikinci kitaba veriyorum. Gerçekten dağınık konuya bir bütünlük olmamasına ve her karakterden az biraz bahsedilmesine tamam hadi alıştım ama gerçekten bu hikaye kötüydü. Aşık olup evlenen bir çiftin arasında tutku yok fakat sonra ne hikmetse bir anda ilişkileri canlanıveriyor. Seveni vardır belki ama ben gerçekten ısınamadım üçüncü kitaba devam edip etmeme konusunda kararsızım. Fransa da bir kış gününde Poppy olarak bilinen Leydi Perdita aşık olur. Fletcher Dükü nefes kesicidir ve tüm bekar kadınların gözdesidir. Fakat Fletcher Dükü de Poppy'e aşık olur. Bir masal gibi başlayan aşkları evlilikle nihayete erer ama aradan geçen yıllarda Poppy'nin cinsel soğukluğu ilişkilerini çıkmaza sürükler. Evi terk eden ve adı çıkmış Düşes Jemma'nın yanına yerleşen Poppy kendini ve hislerini sorgulamaya başlar. Diğer yanda ölüm döşeğinde ki Villiers Dükü de aşkı bulmak üzeredir. "Ne hissediyorum biliyor musun Charlotte?" "Bilmem." "Meşale gibiyim. Rüzgarda yanan bir meşaleden farkım yok." (Aşkın Nur Karataş)

Kötü Kötü Kötü! Roman sürekli yan karakterlerden gitmiş. Ana da yan karakterler de tamamen gıcık sevilecek bir kişi yok. Annesinin zamanında yaşadığı kötü tecrübelerden dolayı kızımız seksten nefret eden ana kuzusu. Bir daha bu yazarı okumak mı, Asla! (Maggie)

Yüreğim Seni Seçti PDF indirme linki var mı?

Eloisa James - Yüreğim Seni Seçti kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Yüreğim Seni Seçti PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Eloisa James Kimdir?

Eloisa James, yazar/mary-bly 'nin kalem adıdır. Fordham Üniversitesi'nde kalem adı altında en çok satan Regency ve Georgian romantizm romanlarını yazan bir Shakespeare profesörüdür. Romanları 30 ülkede yayınlandı ve dünya çapında yaklaşık 7 milyon kopya sattı.

Şair Robert Bly ve kısa öykü yazarı Carol Bly'nin kızıdır.

New York'taki Fordham Üniversitesi'nde William Shakespeare üzerine ders veren kadrolu bir profesördür. İngilizce Bölümü'nde Lisansüstü Çalışmalar Direktörü, Fordham'ın Yaratıcı Yazarlık Programı başkanı'dır. Ayrıca 2018-19'da Lincoln Center Fordham College Dekan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Eloisa James Kitapları - Eserleri

 • Yüreğime Aşk Düştü
 • Yüreğim Seni Seçti
 • Yüreğimdeki Son Perde
 • Yüreğimdeki Arzu
 • Yüreğim Sana Ait
 • Yüreğimin Tek Sahibi
 • When Beauty Tamed the Beast
 • The Ugly Duchess
 • Seduced by a Pirate
 • With this Kiss: The Complete Collection

Eloisa James Alıntıları - Sözleri

 • “insanlar iyileşmezler, sadece kötüleşirler.” (Yüreğimdeki Son Perde)
 • Kahkahalar birini incitemezdi, ama soğukkanlı bir kayıtsızlık incitirdi. (Yüreğime Aşk Düştü)
 • Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedecek. (Yüreğimdeki Arzu)
 • “Her zaman senin kocandım,ben,”dedi Fletch. “Seni ilk gördüğüm andan bu yana hayatımda bir başkası olmadı,Poppy.Asla.Beni terk ettiğinde ruhum evi terk etmiş gibi hissettim.Ortalıkta dolaşıp normal bir insan gibi davranmaya devam ediyordum ama bu hayati eksikliği,ruh eksikliğini hissediyordum...İfade edebildim mi?” Dudaklarını dudaklarına değdirerek, “Bu öpücükle’” diye fısıldadı Poppy , “sana ruhumu veriyorum.Saklaman için...” “İyilikte,kötülükte,” dedi Fletch “Hastalıkta ,sağlıkta.” “Ölüm bizi ayırana dek...” (Yüreğim Seni Seçti)
 • "Evlilik cesur insanlara göredir; aşk ise aptallara," (Yüreğimdeki Son Perde)
 • “hiç kimse geçmişini satın alacak kadar zengin değildir.” (Yüreğimdeki Son Perde)
 • "Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedicek." (Yüreğimdeki Arzu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle