Yüreğimdeki Arzu - Eloisa James Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yüreğimdeki Arzu kimin eseri? Yüreğimdeki Arzu kitabının yazarı kimdir? Yüreğimdeki Arzu konusu ve anafikri nedir? Yüreğimdeki Arzu kitabı ne anlatıyor? Yüreğimdeki Arzu PDF indirme linki var mı? Yüreğimdeki Arzu kitabının yazarı Eloisa James kimdir? İşte Yüreğimdeki Arzu kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Eloisa James

Çevirmen: Özgü Çelik

Orijinal Adı: Duchess By Night

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786055360962

Sayfa Sayısı: 392

Yüreğimdeki Arzu Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

İhtiraslarla dolu bir köşe kapmaca oyunu...

Berrow Düşesi Harriet, unvanı ve sorumluluklarından son derece sıkılmıştır. Çay partileri ve gösterişli balolardan ziyade, tüm arzularını ve tutkularını açığa çıkaracak bir gece partisine katılmayı istemektedir. Lord Justinian Strange tarafından sıklıkla düzenlenen eğlenceli şölenler ise soylu düzenbazlar, hafifmeşrep kadınlar ve âşıklarla dolup taşmaktadır. Genç kadının bu davetlerden birine katılması, onun için geri dönülemez bir skandala davetiye çıkara- caktır. Ancak Harriet böyle bir geceye katılmak için kimliğini gizlemek zorundadır… Ve bunun için binbir türlü oyuna başvuracaktır.

Tek gecelik bir kaçamak arayan Lord Justinian, erkek giysilerinin ardına gizlenen esrarengiz gencin, aslında balonun en güzel kadını olduğu sürpriziyle karşılaşınca şoka girer. Böylesi bir ilişki için, saygın bir kadın neden şöhretini tehlikeye atmıştır? Oyunlarla başlayan kaçamak ilişki, aşka yenik düşecek midir?

Yüreğimdeki Arzu Alıntıları - Sözleri

 • "Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedicek."
 • Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedecek.

Yüreğimdeki Arzu İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Öncelikle bu türden kitaplarda serinin en başından başlayıp ilerlemeyi severim, karakterleri daha iyi anlayabilmek için. Ancak bu serinin ilk kitaplarının hem yorumları hem de konuları okuma isteğimi aldı. Bu kitapla başladım. Kitaplar ayrı ayrı okunabildiği için çok bir eksiklik hissetmedim doğrusu. Gelelim bu kitaba; öncelikle yazarın ilk okuduğum kitabı. Anlatım tarzını ve kullandığı dili çok sevdiğimi söyleyemem. Üstelik çevirinin de kötü olduğunu düşünüyorum. Yine de ilginç bir konu olduğunu kabul etmeliyim. Belki biraz daha iyi kurgulansa daha iyi olabilirdi. Öncelikli eleştirim yazar kitabı farklı kişilerin ağzından anlatmaya başlamış. Ancak bir noktada sadece Harriet'a dönmüş. Oysa Jem'in onun erkek olduğunu düşündüğü bölümü biraz daha Jem'in gözünden anlatsa daha eğlenceli olabilirdi. Kitabın gelişme bölümü detaylı anlatılsa da giriş ve sonuç çok hızlı geçilmiş. Kendi adıma bunun eksikliğini hissettim. Ancak kitaba kötü de diyemem. Diğer kitapları okuma isteği yarattı. İlk kitaplara dönmesem de seriye devam edeceğim. (Çağda Sağır)

Bence serinin en eğlenceli kitabıydı. Erkek kılığında bir düşes ve ahlaksiz bir adamın atışmaları eğlenceliydi. Ama favori k arakterim hala dük Villiers . (Esma Kocaağa Ay)

Yüreğimdeki Arzu PDF indirme linki var mı?

Eloisa James - Yüreğimdeki Arzu kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Yüreğimdeki Arzu PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Eloisa James Kimdir?

Eloisa James, yazar/mary-bly 'nin kalem adıdır. Fordham Üniversitesi'nde kalem adı altında en çok satan Regency ve Georgian romantizm romanlarını yazan bir Shakespeare profesörüdür. Romanları 30 ülkede yayınlandı ve dünya çapında yaklaşık 7 milyon kopya sattı.

Şair Robert Bly ve kısa öykü yazarı Carol Bly'nin kızıdır.

New York'taki Fordham Üniversitesi'nde William Shakespeare üzerine ders veren kadrolu bir profesördür. İngilizce Bölümü'nde Lisansüstü Çalışmalar Direktörü, Fordham'ın Yaratıcı Yazarlık Programı başkanı'dır. Ayrıca 2018-19'da Lincoln Center Fordham College Dekan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Eloisa James Kitapları - Eserleri

 • Yüreğime Aşk Düştü
 • Yüreğim Seni Seçti
 • Yüreğimdeki Son Perde
 • Yüreğimdeki Arzu
 • Yüreğim Sana Ait
 • Yüreğimin Tek Sahibi
 • When Beauty Tamed the Beast
 • The Ugly Duchess
 • Seduced by a Pirate
 • With this Kiss: The Complete Collection

Eloisa James Alıntıları - Sözleri

 • “insanlar iyileşmezler, sadece kötüleşirler.” (Yüreğimdeki Son Perde)
 • Kahkahalar birini incitemezdi, ama soğukkanlı bir kayıtsızlık incitirdi. (Yüreğime Aşk Düştü)
 • Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedecek. (Yüreğimdeki Arzu)
 • “Her zaman senin kocandım,ben,”dedi Fletch. “Seni ilk gördüğüm andan bu yana hayatımda bir başkası olmadı,Poppy.Asla.Beni terk ettiğinde ruhum evi terk etmiş gibi hissettim.Ortalıkta dolaşıp normal bir insan gibi davranmaya devam ediyordum ama bu hayati eksikliği,ruh eksikliğini hissediyordum...İfade edebildim mi?” Dudaklarını dudaklarına değdirerek, “Bu öpücükle’” diye fısıldadı Poppy , “sana ruhumu veriyorum.Saklaman için...” “İyilikte,kötülükte,” dedi Fletch “Hastalıkta ,sağlıkta.” “Ölüm bizi ayırana dek...” (Yüreğim Seni Seçti)
 • "Evlilik cesur insanlara göredir; aşk ise aptallara," (Yüreğimdeki Son Perde)
 • “hiç kimse geçmişini satın alacak kadar zengin değildir.” (Yüreğimdeki Son Perde)
 • "Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedicek." (Yüreğimdeki Arzu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle