Yüreğimdeki Son Perde - Eloisa James Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yüreğimdeki Son Perde kimin eseri? Yüreğimdeki Son Perde kitabının yazarı kimdir? Yüreğimdeki Son Perde konusu ve anafikri nedir? Yüreğimdeki Son Perde kitabı ne anlatıyor? Yüreğimdeki Son Perde PDF indirme linki var mı? Yüreğimdeki Son Perde kitabının yazarı Eloisa James kimdir? İşte Yüreğimdeki Son Perde kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Eloisa James

Çevirmen: Gizem Onat

Orijinal Adı: A Duke of Her Own

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053433088

Sayfa Sayısı: 432

Yüreğimdeki Son Perde Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

AŞKTA MANTIK YOKTUR

Villiers Dükü Leopold Dautry, gayrimeşru çocuklarına annelik yapacak birini bulabilmek için bir an önce evlenmelidir ve bu kişi asil bir kadın olmalıdır. Seçeneklerden biri Montague Dükü’nün zarif, güzel ve zeki kızı Eleanor’dur.

Diğeri ise Gilner Dükü’nün fazla açıksözlü kızı Lisette’tir. Ne kıyafetler ne de görgü kuralları umurundadır. Üstelik herhangi bir unvanla da ilgilenmemektedir. Sosyetenin yarısı Lisette’in deli olduğunu düşünmektedir ve Villiers da bunu kabullenmek üzeredir.

Mantığı ile tutkusunun, aklı ile hayallerinin arasında kalan Villiers, kendisini oldukça zor bir durumda bulur. Fakat sevdiği kadının onuru için savaşmak zorunda kaldığında asıl riskin düelloda değil, kalbinde ve yatağında olduğunu anlayacaktır.

“James’in zekâsı, bu dokunaklı romanı zirveye taşıyor.”

Romantic Times Book Reviews

Eloisa James yazarlık konusunda tam bir deha.”

Las Vegas Review Journal

Yüreğimdeki Son Perde Alıntıları - Sözleri

 • “insanlar iyileşmezler, sadece kötüleşirler.”
 • “hiç kimse geçmişini satın alacak kadar zengin değildir.”
 • "Evlilik cesur insanlara göredir; aşk ise aptallara,"

Yüreğimdeki Son Perde İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Yazar bu kitaba başlarken bir belirsizlik ile başlamış bence. Öncelikle yorumun bundan sonrası bolca spoiler içerecek belirtmeliyim. Kitabın arka yazısından başlarsak. Ben ilk okuduğumda Villiers'in aykırı görünen Lisette'ye aşık olacağını düşünmüştüm. Kitabın ilk yüz sayfası Elenor ağırlıkta olunca aklım karıştı. Kitap ilerledikçe Villers belki Lisette'ye kayar dedim o da olmadı. Yine aynı şekilde ilk başta aykırı ve aşırı neşeli görünen Lisette bir noktada insani çileden çıkarır bir hale geldi. Tamam yazarın ikilemde kalan dükü anlatmak istediğini anlıyorum da, okuyucu olarak bunu hissetmek isterdim. ( Çünkü akılda kalpte Elenor'a yönlendirdi beni.) Elenor'un ilk bölümdeki mantıklı hali devam edip Villiers'a Lissette'ye aşık etmesini tercih ederdim ben. Çünkü yazarın ya da arka yazının anlatmaya çalıştığı gibi bir ikilem olmadı asla. En azindan kurgulanirken olmadı. Villers çocuklarının annesi olarak Lisette'yi sırf çocuklarla iyi anlaşıyor diye seçti. Ama bunu bile görmedik adam akıllı. Ama olumsuz yönlerini çok fazla gördük. Genel olarak seriye gelirsek; ilk iki kitabı çok fazla olumsuz eleştiri var diye okumadım. Ama sonrakiler genel olarak vasattı. En ilginç bulduğum çift 4. kitaptaydi, onlarda kısaca anlatilmisti. Bu tarzı sevenlere tek diyeceğim cerezlik olarak fena olmasa da zaman harcamaya da değmez. (Çağda Sağır)

Bu seride ki serseri dükün ve kiz kurusu olmaya az kalmış olan Elenor hikayesi anlatılıyor. Bu hikayeye bir de dükün 6 tane gayri meşru çocuğu dahil oluyor. Karşılıklı atışmalı ve gülümseten diyolaglarin yer aldığı bir hikaye. Severek okudum. (Esma Kocaağa Ay)

Serinin son kitabını Villiersla bitirmiş olduk. Serinin her kitabında adı geçen Villiers Dükü Leopold'un sonunun nasıl olacağını hep merak etmiştim. Gelelim Villiers'ın hikayesine. Gayrimeşru 6 tane çocuğu olan Villiers Dükü bir düello sonrası ölümle mücadele edince çocuklarını aynı çatı altında toplamaya karar verir. Tabi sosyete tarafından bu durumun hoş karşılanmayacağını bilmesi sebebiyle kendisine sosyetenin dedikodularıyla baş edebilecek konumda çocuklarına annelik yapacak bir eş arayışına girer. Bu da ancak bir dükün kızı olacaktır. İşte Eleanor ve Lisette ile tanışması tam bu sebeplerden olur. Aşk mı mantık mı kazanacak, her şey Villiers'ın planladığı gibi olacak yoksa işler sarpa mı saracak? Ben çok beğendim ve sıkılmadan okudum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. (Clair de Lune)

Yüreğimdeki Son Perde PDF indirme linki var mı?

Eloisa James - Yüreğimdeki Son Perde kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Yüreğimdeki Son Perde PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Eloisa James Kimdir?

Eloisa James, yazar/mary-bly 'nin kalem adıdır. Fordham Üniversitesi'nde kalem adı altında en çok satan Regency ve Georgian romantizm romanlarını yazan bir Shakespeare profesörüdür. Romanları 30 ülkede yayınlandı ve dünya çapında yaklaşık 7 milyon kopya sattı.

Şair Robert Bly ve kısa öykü yazarı Carol Bly'nin kızıdır.

New York'taki Fordham Üniversitesi'nde William Shakespeare üzerine ders veren kadrolu bir profesördür. İngilizce Bölümü'nde Lisansüstü Çalışmalar Direktörü, Fordham'ın Yaratıcı Yazarlık Programı başkanı'dır. Ayrıca 2018-19'da Lincoln Center Fordham College Dekan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Eloisa James Kitapları - Eserleri

 • Yüreğime Aşk Düştü
 • Yüreğim Seni Seçti
 • Yüreğimdeki Son Perde
 • Yüreğimdeki Arzu
 • Yüreğim Sana Ait
 • Yüreğimin Tek Sahibi
 • When Beauty Tamed the Beast
 • The Ugly Duchess
 • Seduced by a Pirate
 • With this Kiss: The Complete Collection

Eloisa James Alıntıları - Sözleri

 • “insanlar iyileşmezler, sadece kötüleşirler.” (Yüreğimdeki Son Perde)
 • Kahkahalar birini incitemezdi, ama soğukkanlı bir kayıtsızlık incitirdi. (Yüreğime Aşk Düştü)
 • Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedecek. (Yüreğimdeki Arzu)
 • “Her zaman senin kocandım,ben,”dedi Fletch. “Seni ilk gördüğüm andan bu yana hayatımda bir başkası olmadı,Poppy.Asla.Beni terk ettiğinde ruhum evi terk etmiş gibi hissettim.Ortalıkta dolaşıp normal bir insan gibi davranmaya devam ediyordum ama bu hayati eksikliği,ruh eksikliğini hissediyordum...İfade edebildim mi?” Dudaklarını dudaklarına değdirerek, “Bu öpücükle’” diye fısıldadı Poppy , “sana ruhumu veriyorum.Saklaman için...” “İyilikte,kötülükte,” dedi Fletch “Hastalıkta ,sağlıkta.” “Ölüm bizi ayırana dek...” (Yüreğim Seni Seçti)
 • "Evlilik cesur insanlara göredir; aşk ise aptallara," (Yüreğimdeki Son Perde)
 • “hiç kimse geçmişini satın alacak kadar zengin değildir.” (Yüreğimdeki Son Perde)
 • "Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedicek." (Yüreğimdeki Arzu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle