Yüreğimin Tek Sahibi - Eloisa James Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Yüreğimin Tek Sahibi kimin eseri? Yüreğimin Tek Sahibi kitabının yazarı kimdir? Yüreğimin Tek Sahibi konusu ve anafikri nedir? Yüreğimin Tek Sahibi kitabı ne anlatıyor? Yüreğimin Tek Sahibi PDF indirme linki var mı? Yüreğimin Tek Sahibi kitabının yazarı Eloisa James kimdir? İşte Yüreğimin Tek Sahibi kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Eloisa James

Çevirmen: Gizem Onat

Orijinal Adı: This Duchess Of Mine

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053431107

Sayfa Sayısı: 384

Yüreğimin Tek Sahibi Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

BİR KADIN, KOCASINI KENDİNE ÂŞIK ETMEK İÇİN NASIL BAŞTAN ÇIKARIR?

Güzeller güzeli Beaumont Düşesi ve ağırbaşlı kocasının düğününde çalan kilise çanları henüz susmamışken yaşanan bir skandal, Düşes’in apar topar Fransa’ya gitmesine neden olur. Söylentilere göre Düşes dokuz yıl boyunca skandaldan skandala koşar. Beaumont Dükü Elijah da bu söylentilere inanmaktadır.

Fakat yakışıklı Dük’ün bir vârise ihtiyacı vardır ve eşini evine çağırır. Jemma evine döndükten sonra, Elijah’nın ona olan ilgisizliğine şaşırır. Kocasıyla aynı hisleri paylaşmaması bir yana, imkânsızı, yani kocasının kalbini istemektedir...

“Usta satranç oyuncularını taşları değil, gönüllerini kaptırabilecekleri bir oyunda görmek büyük zevk. Eloisa James zekâ, kabiliyet ve zarafetiyle okurlarına birçok farklı seviyede ulaşıyor, onlara aşkın gücünün her engeli aşabileceğini gösteriyor.”

—Romantic Times

Yüreğimin Tek Sahibi Alıntıları - Sözleri

  Yüreğimin Tek Sahibi İncelemesi - Şahsi Yorumlar

  Gerçekten serinin en kötü kitabıydı. Tam yarım bırakıcaktım ki serinin sondan bir önceki kitabı olduğunu fark ettim. Bitireyim de gözümün önünden kalksın. Yazarın cesur bir kalemi olsa da anlatış tarzı sıkıcı. ️ Beaumont Düşeşi Jemma kocasının ihanetinden sonra ülkeyi terk etmiş. Yıllarca ondan uzakta skandallarla dolu bir hayat yaşamıştır. Fakat Beaumont Dükü yani kocası Elijah onu bir varis yapmak için geri çağırmıştır. Jemma hala ona karşı hissettiği duygularla boğuşurken Elijah'ın hasta olduğunu öğrenmesiyle onun için savaşmaya karar verir. Tabi önce Elijah'ın yıllar önceki hatasını telafi etmesi gereklidir. ️ "Beni affedecek misin?" "Ne için?" "Sonsuza kadar seninle kalamayacağım için. Kalırdım Jemma. İnan ki kalırdım." "Biliyorum," diye fısıldadı Jemma dudaklarını dudaklarında gezdirirken. "Biliyorum." ️ (Aşkın Nur Karataş)

  Kocası tarafından aldatılmayı hazmedemeyen düşes İngiltere'yi terk edip, Paris'e yerleşir. Altı yıl sonra evine döndüğünde genç çift birbirine tekrar aşık olur. Ama bu kez de aralarına yakışıklı Dük'ün tekleyen kalbi girecektir. Okunabilir vasat bir kitap. (Güler Bilkay Aygün)

  Öncelikle bu kitaptaki ana karakterleri bir önceki kitapta sıkça gördüğümüzü söylemem lazım. Bana göre çok özel bir çift değillerdi. Bir önceki kitapta da onlardan bu kadar bahsedilmemeliydi. Cerezlik bir kitap ama ne hikayesi ne kurgusu çok güzel değil. (Çağda Sağır)

  Yüreğimin Tek Sahibi PDF indirme linki var mı?

  Eloisa James - Yüreğimin Tek Sahibi kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Yüreğimin Tek Sahibi PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

  Kitabın Yazarı Eloisa James Kimdir?

  Eloisa James, yazar/mary-bly 'nin kalem adıdır. Fordham Üniversitesi'nde kalem adı altında en çok satan Regency ve Georgian romantizm romanlarını yazan bir Shakespeare profesörüdür. Romanları 30 ülkede yayınlandı ve dünya çapında yaklaşık 7 milyon kopya sattı.

  Şair Robert Bly ve kısa öykü yazarı Carol Bly'nin kızıdır.

  New York'taki Fordham Üniversitesi'nde William Shakespeare üzerine ders veren kadrolu bir profesördür. İngilizce Bölümü'nde Lisansüstü Çalışmalar Direktörü, Fordham'ın Yaratıcı Yazarlık Programı başkanı'dır. Ayrıca 2018-19'da Lincoln Center Fordham College Dekan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

  Eloisa James Kitapları - Eserleri

  • Yüreğime Aşk Düştü
  • Yüreğim Seni Seçti
  • Yüreğimdeki Son Perde
  • Yüreğimdeki Arzu
  • Yüreğim Sana Ait
  • Yüreğimin Tek Sahibi
  • When Beauty Tamed the Beast
  • The Ugly Duchess
  • Seduced by a Pirate
  • With this Kiss: The Complete Collection

  Eloisa James Alıntıları - Sözleri

  • “insanlar iyileşmezler, sadece kötüleşirler.” (Yüreğimdeki Son Perde)
  • Kahkahalar birini incitemezdi, ama soğukkanlı bir kayıtsızlık incitirdi. (Yüreğime Aşk Düştü)
  • Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedecek. (Yüreğimdeki Arzu)
  • “Her zaman senin kocandım,ben,”dedi Fletch. “Seni ilk gördüğüm andan bu yana hayatımda bir başkası olmadı,Poppy.Asla.Beni terk ettiğinde ruhum evi terk etmiş gibi hissettim.Ortalıkta dolaşıp normal bir insan gibi davranmaya devam ediyordum ama bu hayati eksikliği,ruh eksikliğini hissediyordum...İfade edebildim mi?” Dudaklarını dudaklarına değdirerek, “Bu öpücükle’” diye fısıldadı Poppy , “sana ruhumu veriyorum.Saklaman için...” “İyilikte,kötülükte,” dedi Fletch “Hastalıkta ,sağlıkta.” “Ölüm bizi ayırana dek...” (Yüreğim Seni Seçti)
  • "Evlilik cesur insanlara göredir; aşk ise aptallara," (Yüreğimdeki Son Perde)
  • “hiç kimse geçmişini satın alacak kadar zengin değildir.” (Yüreğimdeki Son Perde)
  • "Yüreğimdeki Arzu biter mi, asla asla bitmez. O kişi beni bulduğunda o yüreğimdeki arzuyu hissedicek." (Yüreğimdeki Arzu)

  YORUMLAR

  YORUM YAZ!

  Yorum Ekle