Yurtdışından topladığı yardımları muhtaçlara dağıtıyor

Fransa’dan gelip Mardin’de Kızıltepeli 6 çocuklu anneye ziyaret ederek yardım elini uzatan yardım meleği Dilek Arca, bugüne kadar bölgede 500 den fazla aileye yardım ulaştırdığını söyledi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

30 yıldır Fransa'nın başkenti Paris'te yaşayan Türk vatandaşı fotoğraf sanatçısı Dilek Arca, belli aralıklarla Türkiye'ye gelerek yardıma muhtaç ailelere destek çıkıyor.

Mardin Kızıltepe ilçesine gelen yardım gönüllüsü genç kadın, 6 çocuğu ve kaynanasıyla birlikte içinde oturulamaz durumda ve yıkılmak üzere olan evde yaşayan Mülkiye Kapan'ı ziyaret ederek evin yeniden inşası için destek sözü verdi.

Eşini 2 yıl önce kaybeden ve en küçüğü 2 en büyüğü 16 yaşında 6 çocuğu ile birlikte kaynanasıyla yaşayan Mülkiye Kapan'ı evinde ziyaret eden yardımsever Dilek Arca, evinin yeniden yapılması için komşu ve tanıdıkları tarafından toplanan paraya kendisi de 6 bin Euro ile destek çıktı.

Ziyarette ailenin yaşadığı evin durumuna çok üzüldüğünü ve etkilendiğini belirterek evin yeniden inşası için eksik kalan paranın tamamlanması için çabalarını sürdüreceğini ifade ederek yardımseverleri desteğe davet etti.

Amacının sesini duyuramayanların sesi olmak olduğunu aktaran Arca, "Fransa'da ki gönüllü yardımsever ve sivil toplum kurululardan topladığım yardımlar ile bölgede tespit ettiğim muhtaç ailelere giyim, ayakkabı, gıda ve nakdi yardımda bulundum. Emekli olabilmesi için 3-4 ailenin sigorta prim borçlarını kapattım. 20 ailenin bakkal borcunu kapattım. Yardımlarımızı özellikle Dul ve çocuklu muhtaç ailelere, engellilere, yaşlı ve kimsesizlere yiyecek, giyecek, kira yardımı ve tadilat olarak destek oldum. Son bir yıldır yaklaşık 500 muhtaç yardımında bulundum. Bu yıl ayrıca birçok ihtiyaç sahibi öğrenciye mont, bot gibi kışlık giyecek yardımında bulundum. Son gelişimde 6 çocuğu ve kaynanası ile birlikte içinde oturulamaz durumda ve yıkılmak üzere olan evde yaşayan Mülkiye Kapan' ı ziyaret ettim. Ev gerçekten içinde yaşanmayacak bir durumda çevresi ve komşuları tarafından 90 bin lira para toplanmış bende kendisine 6 bin Euro nakdi destekte bulundum. Kalan para için destek vermeye çalışacağım ama hayırseverlerden de bu aileye destek çıkmalarını bekliyorum. Evi yeniden inşa edemezsek de kendisine yeni bir ev almaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Bölgede bazı kentlere de gidip yardımlarda bulunacağının altını çizen Dilek Arca, imkânı el verdikçe sık sık Fransa'dan Türkiye'ye gelmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • Bu resim tamamen şov ve reklam amaçlı çekilmiştir. O aileyle ben görüştüm kesinlikle onlar bir kuruş bile verilmemiştir. Bu garibanları kendi pis işlerinde kullananları lanetliyorum. Bari yardım etmiyorsunuz onları eşyada kullanmayın.SiDen yardım isteyen dileyen yok o garibanların Sahibi Allah ve devletimizdir. Mardin Life olarak bu şovmenlerin bilmeyerek reklamını yapmayın . Bu haberin Aslı astarı yoktur.

Yorum Ekle