Zekeriya isminin anlamı nedir? Zekeriya ismi ne anlama gelir? Kuranda geçiyor mu?

Zekeriya ismi ne anlama gelir? Zekeriya Kuran'da geçiyor mu? Zekeriya kız mı erkek mi? Zekeriya adının farklı dillerde yazılışı ve okunuşu nasıl? Zekeriya isminin kökeni nedir? İşte bu soruların cevabı...

İSİMLER SÖZLÜĞÜ

Zekeriya isminin anlamı nedir?

Zekeriya ismi Erkek anlamına gelmektedir.

  • Kur'anı Kerim'de ismi geçen peygamberlerden Hz. Zekeriya'nın ismidir.

Zekeriya İsim Analizi:

Okumayı seven, akademik anlamda başarılı, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, sıkıntılarından kurtulmak için mücadele eden, iş hayatında başarılı, unvan sahibi olabilme potansiyeli olan, karar vermekte zorlanan, iç dünyasında kırılgan olan, geçmişte yaşadığı sıkıntıları unutamayan, algılaması yüksek, mantıklı karar verebilen bir kişilik enerjisine sahiptir.

Zekeriya isminin konulması caiz midir?

Zekeriya isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Zekeriya ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Zekeriya ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmektedir.

Zekeriya isminin analizi

Zekeriya ismine ait harf analizi
Z Uyumlu yapınız sayesinde yeni arkadaş ortamlarında hemen kendinizi gösterebiliyorsunuz. Tabi bunu alçak gönüllüğünüz ve sıcak sohbet ortamı yaratmanız sayesinde başarıyorsunuz. Herkesin hayran kalacağı bir kişiliğe sahipsiniz.
e İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğunuzdan kimse sizinle arkadaşlık yapma konusunda çekinmez. Sürekli olarak çevrenize destek olabilecek kişilikte olduğunuzdan herkesin yardımına koşma konusunda üstünüze yoktur.
k Barışseversiniz. Yani asla arkadaşlarınıza ve ailenize karşı kavgacı bir tavrınız olmadığı gibi, onlara sesinizi yükseltmeyecek kadar sakin ve ılımlı bir kişiliğe sahipsiniz. Bu tavrınız herkes tarafından hayranlıkla karşılanmaktadır.
e İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğunuzdan kimse sizinle arkadaşlık yapma konusunda çekinmez. Sürekli olarak çevrenize destek olabilecek kişilikte olduğunuzdan herkesin yardımına koşma konusunda üstünüze yoktur.
r Dengeli ve uyumlu kişiliğiniz ile etrafınızdaki herkesin size saygı duymasını sağlıyorsunuz. Neşeli yapınız ile de en mutsuz olan insanı bile kolay bir şekilde güldürebiliyorsunuz.
i Planlı ve programlı kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi yerlere geliyorsunuz. Bunun yanında yardımsever tavırlarınız sayesinde herkes tarafından beğenildiği gibi yeni ortamlara da çabuk uyum sağlıyorsunuz.
y Hiç kimseye kin güdecek bir kişiliğiniz yok. Kin gütmek ve insanları dinlemeden yargılamak size göre değil. Siz karşındakini sonuna kadar dinleyerek mantıklı kararlar veren bir kişiliktesiniz.
a Sakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.

Zekeriya isminin Arapça yazılışı

زكريا

Zekeriya isminin harf sayısı ve istatistikleri

Zekeriya isminin içerdiği sesli harf sayısı: 4

Zekeriya isminin içerdiği sessiz harf sayısı: 4

Zekeriya isminin içerdiği toplam harf sayısı: 8

Zekeriya isminin yorumları

Yorumlar kısmından Zekeriya isminin yorumlarını görebilirsiniz. Siz de Zekeriya ismi hakkında yorum yazabilirsiniz.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle